1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik'te uyuşturucuya hayır
Çermik'te uyuşturucuya hayır

Çermik'te uyuşturucuya hayır

DİYARBAKIR - Halkların Demokratik Partisi (HD) Diyarbakır'ın Çermik ilçe Gençlik Kolları üyeleri, 'Uyuşturucuya hayır' kampanyası çerçevesinde yürüyüş düzenledi.

A+A-
Çermik Belediye meydanı önünde toplanan grup, 'Uyuşturucuya hayır' sloganları attı. Burada grup adına bassın açıklamasını okuyan Asuman Baykara, madde bağımlılığının uyuşturucuya teslimiyet olduğunu belirterek, kapitalist modernitenin, ulus devlet zihniyetinin dayattığı 'halkı köleleştirildiği burjuvaya mahkum kıl' anlayışı olduğunu söyledi.
 
Baykara, "Türkiye Cumhuriyeti yasalarında uyuşturucunun suç olmasına rağmen bölgemizde kolay ulaşılır olması, satılması ve kullanılması bu kadar olmasının nedenleri sistemin, halkımızın sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik durumundan kaynaklı olan zafiyetinden yararlanmasındandır. Toplumsal yapı taşlarımıza bir bir düşürerek nasıl yavaş yavaş insanlığımızdan, uzaklaştığımızın farkında bile olmuyoruz. Son birkaç yılda bir ur gibi her mahalleyi, sokağı ve bir çok evi saran uyuşturucu madde kullanımı ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan fuhuş, hırsızlık ve benzeri sonuçlar doğurmaktadır.
 
Bizler bir ormandaki her bir ağaç gibiyiz. Bu orman bugüne kadar çıkarılan en büyük yangınla karşı karşıyayız. Hepimize düşen görev o ormanı korumak, orman yanmadan bir an önce bir araya gelip bu yangının çıkmasını önlemektir. Bu yüzden Çermik halkına uyuşturucuya karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz. Gençlik geleceğimizdir. Gençliği karanlığa teslim etmeyelim" dedi.
 
Yapılan basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.
 
(HG-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT