1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik’te park cıvıl cıvıl
Çermik’te park cıvıl cıvıl

Çermik’te park cıvıl cıvıl

Diyarbakır’ın Çermik İlçesinde Çevre Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankası tarafından Kale Mahallesinde yaptırılan ve ilçede ilk olma özelliği taşıyan parkta adeta iğne atsanız yere düşmüyor.

A+A-

Çermik ilçesinin en geri kalmış, ancak yerli ve yabancının en fazla rağbet gördüğü mahalle olan Kale Mahallesi’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankası tarafından yaptırılan park, cıvıl cıvıl okurken, ilk olma özelliği de taşıyor.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankası tarafından Çermik ve Lice ilçesinde yaptırılan parkta adeta yok yok. Çevresi demir korumalıklarla çevrilen, girişinde de bankanın adının yer aldığı güzel bir giriş bulunan park, yetişmiş ağaç getirilerek ağaçlandırmanın yanı sıra oluşturulan kamelyalarda parka gelen çocukların ebeveynleri oturarak dinlenebiliyor.


Kamelyadan başka oturma banklarını ve küçük bir şelalenin de yer aldığı park, spor malzemeleri ile dolduruldu. Çocuktan yetişkine kadar herkesin yararlandığı park, özellikle akşam serinin de doluyor.


Çocukların şen sesleri kuşların sesine karıştığı park, mahalleye yapılan en büyük yatırım olurken, parktan, çevredeki dinlenme tesislerine gelen yerli ve yabancıların çocukları da yararlanıyor. Kaykaylardan salıncaklara, spor aletlerinden yürüyüş parkuruna kadar çok sayıda spor ve dinlenme alet ve edevatlarının bulunduğu park, Çermik de ilk parktı olma özelliği taşıyor.


Vatandaşlar, parkı gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankası Yetkililerine teşekkür ederek, “Gerçekten nefes alacak bir yerimiz oldu. Çoluk çocuklarımız bir yanda eğlenirken, bizler de dinlenme olanağı buluyoruz. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler” diye konuştular.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler