1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik'te okullar denetlendi
Çermik'te okullar denetlendi

Çermik'te okullar denetlendi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı Salih Çırdı ile İl Eğitim Denetmeni Etem Şen, Çermik ilçesinde incelemelerde bulundu.

A+A-

Diyarbakır Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı Salih Çırdı ile İl Eğitim Denetmeni Etem Şen, Çermik'teki bazı köy ilköğretim okullarında incelemelerde bulundu. Taşıma merkezli Alabuğday Köyü İlköğretim Okulu ile Petekkaya köyünde incelemelerde bulunan Çırdı ve Şen, Kaymakam Sinan Batmaz'ı da makamında ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çermik'in eğitimde büyük başarı yakaladığını belirten Kaymakam Batmaz, 2012 yılında Çermik genelinde 28 öğrencinin fen liselerine, 500'ün üzerinde öğrencinin ise Anadolu meslek, Anadolu öğretmen ve Anadolu liselerine yerleştiğini anımsattı. Bu rakamın yüksek bir rakam olduğunu ifade eden Kaymakam Batmaz, Çermik'in Diyarbakır il genelinde birinci, Türkiye genelinde ise 12. sırada olduğunu belirtti.
Diyarbakır İl Eğitim Denetmenleri Başkan Yardımcısı Salih Çırdı ise, Çermik, Lice ve Silvan'daki eğitimcileri bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirterek, özellikle bu ilçede YİBO'larda sosyalleşme programı çerçevesinde çocukların aile sıcaklığı ortamında eğitim görmelerini sağlamak amacıyla çalışma başlattıklarını söyledi. Çırdı, Çermik YİBO Orta Okul Müdürü Hasan Arslan'ın yoğun ve istekli çabaları neticesinde Çermik YİBO'nun da Lice ve Silvan'da yürütülecek YİBO'larda sosyalleşme projesinin içine dahil edildiğini belirtti.