1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik'te kız kuran kursu açıldı
Çermik'te kız kuran kursu açıldı

Çermik'te kız kuran kursu açıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik ilçesi Hamambaşı mevkiinde İkbal kız Kur'an kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

A+A-

Çermik'te ilk kez kadın hafız yetiştirecek kız Kur'an kursu açıldı. Hamambaşı mevkiinde hayırsever iş adamı hacı Selahattin Akdağ tarafından bağışlanan 3 katlı binada, 60 yatılı, 40 gündüzlü olmak üzere toplam 100 bayana Kur'an eğitimi verilecek.

Hafız yetiştirecek İkbal kız Kur'an kursu açılışına Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, İl Müftü Yardımcısı Sırrı Şık, İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı, Diyarbakır Semerkand Vakfı onursal başkanı Mehmet Zorlu, hayırsever iş adamı Hacı Selahattin Akdağ ve çok davetli katıldı. Burada konuşan Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, Çermik'te yine bir ilki yaşadıklarını belirterek, "Çermik'te her alanda kız çocukları önde. Hafız yetiştirecek İkbal kız Kur'an kursunun açılmasıyla kızlarımız yine öne geçti. Çermik'te ilk kez bayan hafız yetiştirecek Kur'an kursu açıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Gargı ise, "Ben hafız olmayı çok istiyordum. Bir türlü bana kısmet olmadı. Müftü olduktan sonra hafız yetiştirecek Kur'an kursu açmayı çok istiyordum. Yüce Rabbim bizi bunu nasip etti. Hayırsever iş adamı hacı Selahattin Akdağ'ın binayı bağışlamasıyla hafız yetiştirecek İkbal kız Kur'an kursunu açtık. Peygamber efendimiz (sav) kim Kur'anı okuyup ezberlerse Allah ona cenneti nasip eder, kendisiyle birlikte 70 kişiye de şefaat eder. Bu Kur'an kursunun açılışında emeği geçen herkesten Allah razı olsun" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılar Kur'an kursunu gezdi.

(HG-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT