1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik’te kadın ve çocuklar hasta
Çermik’te kadın ve çocuklar hasta

Çermik’te kadın ve çocuklar hasta

Çermik Devlet Hastanesinde, bu yılın ilk 5 ayında hasta vatandaşlara en iyi hizmeti vermenin çabası içerisinde olunurken, hastaneye gelen hastalarda arasında en fazla kadın ve çocuk hastaların yatarak tedavi gördükleri ortaya çıktı.

A+A-

Diyarbakır’ın Çermik İlçesi Devlet Hastanesi Baştabipliği’nden edinilen bilgiye göre, 1 Ocak – 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında devlet hastanesinde bin 580 hasta yatarak tedavi gördü. Bu hastalardan ilk sırayı Çocuk Hastalıkları, ikinci sırayı da Kadın Hastalıkları ve Doğum hastaları aldı.


Verilen bilgide, hastanede 5 ayda yatarak 686 çocuk tedavi görürken, bunu 401 hasta ile Kadın Hastalıkları ve Doğam hastaları, üçüncü sırayı 231 hasta ile İç Hastalıkları hastaları aldı. Hastanede 160 hastanın yatarak tedavi gördüğü Çermik Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi hastası 4’üncü sıraya alırken, bu hastaları 50 hasta ile Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları, 43 hasta ile Ortopedi ve Travmatoloji ve 9 hasta ile Göğüs Hastalıkları hastaları aldı.
Hastane yetkilileri, hastalara hastanenin her servisinde en iyi hizmeti vermenin çabası içerisinde olduklarını, bunu karşılığını da hasta ve yakınlarından aldıkları olumlu tepkilerden gördüklerini, bunun daha iyi hizmet vermek için kendilerine daha fazla sorumluluk verdiğini söyledi.

Vatandaşlar, hastaneye gidip kayıt aşamasından başlayarak her kademede en iyi hizmetin verilmesi konusunda görevlilerin çaba harcadıklarına tanık olduklarını belirterek, bunun sevindirici olduğunu, eksikliklerin giderilmesi ile çok daha iyi hizmetin verileceğine inandıklarını belirttiler.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler