1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik'te işyerleri denetlendi
Çermik'te işyerleri denetlendi

Çermik'te işyerleri denetlendi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Çermik İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde gıda satışı ve imalatı yapan iş yerleri ile okul kantinlerine yönelik denetim yaptı.

A+A-

Halk sağlığını korumak ve iş yerlerinin daha sağlıklı ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak amacıyla yapılan denetimlerde, standartlara ve hijyenik kurallara uymayan iş yerlerine uyarılarda bulundu.

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Lütfü Mendi, mesai saatlerine bağlı kalmaksızın ekiplerin denetimlerini sürdürdüğünü belirtti. İlçe genelinde gıda satışı, imalatı yapan ve okul kantinleri ile fırınlar, lokantalara denetim gerçekleştirilecek şekilde bir denetim planlamasına gidildiğini ifade eden Mendi, "Bizim bu denetimlerdeki hedefimiz çok fazla ceza vermek değildir.

Amacımız denetimi eğitim maksatlı yapmak ve vatandaşımızın sağlığını korumaktır. Biz ne kadar denetim yaparsak yapalım önemli olan tüketicilerin mümkün olduğunca aldıkları ürünlerin etiket bilgilerine ve muhafaza koşullarına dikkat etmeleri, karşılaştıkları herhangi bir olumsuzluk durumunda vakit kaybetmeden İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü aramalarıdır” dedi. 


(HG-MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler