1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik'te eğitim yatırımları devam ediyor
Çermik'te eğitim yatırımları devam ediyor

Çermik'te eğitim yatırımları devam ediyor

DİYARBAKIR- Çermik Kaymakamı Remzi Demir, 2015 yılı içerisinde eğitim yatırımları çerçevesinde yapılan yatırımlarla ilçedeki derslik ihtiyacının giderildiğini söyledi.

A+A-

Çermik Kaymakamı Remzi Demir, ilçedeki eğitim yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 2015 yılı içerisinde ilçeye 96 derslik yapıldığını belirten Demir, 12 derslikli ilkokul inşaatının devam ettiğini, 16 derslikli Anadolu İmam-Hatip Lisesi ve 200 kişilik kız öğrenci yurdu için ihaleye çıkacaklarını ifade etti.

İlçe öğretmenevi binasının güçlendirme çalışmasının tamamlanarak modern bir görünüme kazandırıldığını anlatan Demir, 16 derslikli Çok Programlı Lise ek binasının ihale öncesi çalışmalarının devam ettiğini, eski Kız Meslek Lisesi binasının tadilattan geçirilerek, Kız İmam-Hatip Lisesine dönüştürüldüğünü, eski Milli Eğitim Müdürlüğü binasının da tadilatı yapılarak 12 derslikli Çermik Ortaokuluna dönüştürüldüğünü kaydetti.

Demir, eğitim-öğretimde büyük bir başarı yakalayan ilçeyi daha da üst seviyelere çıkarmayı hedeflediklerini de vurgulayarak, amaçlarının Türkiye ile yarışmak olduğunu söyledi.


(HG-MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler