1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik’te bu yıl 30 kişi hacı olacak
Çermik’te bu yıl 30 kişi hacı olacak

Çermik’te bu yıl 30 kişi hacı olacak

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinden bu yıl 30 kişi hacı olacak.

A+A-

Kontenjan yığılmasından dolayı, daha önce başvuru yapan adaylar arasında kura çekildi.


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Diyarbakır’a ayrılan yaklaşık bin kişilik Hac kontenjanından Çermik ilçesine 30 kişilik kontenjan ayrıldı. İki grup Hac vazifesini yerine getirmek için yola çıkarken, son grup 5 Eylül’de yola çıkacak.


Konuyla ilgili açıklamada bulunan Müftü Vekili Vaiz Eşref Anuştekin, Kabe’deki restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu sayının artacağını belirterek özetle şöyle konuştu; “Kabe’de yapılan restorasyon çalışmalarından dolay Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her ile sınırlı sayıda kontenjan ayrılıyor. Bu yıl Diyarbakır geneline yaklaşık bin kişilik kontenjan ayrıldı, bunun 30 tanesi de ilçemize verildi.

 

Yine restorasyon ve yığılmalardan dolayı yeni başvuru alınmadı. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından bu sayının artacağını düşünüyoruz.
 
Son Kafile 5 Eylül’de


Hac vazifesini yerine getirmek üzere yola çıkan vatandaşlarımızın bir kısmı Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı TURSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyesi özel şirketler, bir kısmı da Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonunda Hac vazifelerini yerine getirmiş olacaklar. Son kafilemiz 5 Eylül’de yola çıkacak. Bu yıl ilçemizden görevli olarak Harun Karadağ hocamız ile Ulu Cami müezzini Süleyman Kızıltoprak yer alacak.

 

Kafile başkanı olarak da müftümüz Hüseyin Gargı olacak. Şimdiden tüm hacı adaylarımızın haclarının kabul olmasını, hali vakti yerinde olan vatandaşlarımızın da Allah nasip ederse hac vazifelerini yerine getirmelerini dilerim”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler