1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermikliler bu hizmete çok mutlu oldu
Çermikliler bu hizmete çok mutlu oldu

Çermikliler bu hizmete çok mutlu oldu

Çermik İlçesi ile Diyarbakır arasındaki yolda nihayet genişletme çalışmaları başlıyor.

A+A-

Yolun yapılması ile şehrin girişi güzel görünüme kavuşacak, öğrenciler okullarına, vatandaşlar evlerine ve bahçelerine rahat gidip gelebilecek.
 
 
Diyarbakır’ın Çermik İlçe Kaymakamı Remzi Demir,  yaptığı açıklamada yıllardır trafik akışında sıkıntıya neden olan İlçenin Çok Programlı Lisesi ile ilçe merkezi arasındaki yol üzerinde çalışmalara önümüzdeki ay başlanacağını bildirdi. Kaymakam Demir, yol düzenlenmesi için Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan yol ile ilgili çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “Önümüzdeki ayın başında yol genişletme çalışmaları başlayacak bilgisi bize ulaştırıldı” dedi.
 
 
Siverek Kavşağından Çok Programlı Liseye kadar olan yolda da kaldırım çalışmalarının da yapılacağını, bunun sonucunda öğrencilerin, bölgede bulunan konutlarda kalan vatandaşlar ile bahçe sahiplerinin ilçe merkezine daha güvenli bir şekilde ulaşacaklarını belirten Kaymakam Remzi Demir, “Yine vatandaşların güvenliği açısından zaman zaman yapılan asayiş ve trafik uygulamalarında, uygulama yapılan yerde karayolu ve personel güvenliği açısından tehlike arz ettiğinden dolayı kontrol noktaları oluşturulacak” dedi. Kaymakam, ilçe trafik komisyonu tarafından alınan kararların, Diyarbakır Karayolları 9’uncu Bölge Müdürlüğü tarafından kabul edilmesinin ardından ilk olarak Siverek-Ergani Kavşağından Diyarbakır Caddesi ve Zübeyde Hanım Caddesi yol ayrımına kadar olan bölümde, çevrede okul ve nüfus yoğunluğunun olması nedeniyle bölünmüş yol olarak yeniden düzenlendiğini hatırlattı. Kaymakam Demir, ancak bölünmüş ana caddede yapılan çalışmalarda vatandaşların kendilerine göre yapılanı yıkarak yol açtığını, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.
 
Vatandaş teşekkür etti
 
Bu arada Kaymakam Remzi Demir’e teşekkür eden vatandaşlar, yıllardan beri Diyarbakır yolunun genişletilmesi talebinde bulunduklarını, kısmen de olsa Kaymakam Demir’in bunu gerçekleştirmesinden mutluluk duyduklarını söyledi. Vatandaşlar, “Özellikle çocuklarımız için büyük tehlikeye neden olan kaldırımın olmaması sorununun çözüme kavuşacak olması bizleri oldukça mutlu etti. Yine ana caddenin bölünmüş yola  dönüştürülmesi ile karşıdan karşıya daha güvenli geçecekler. Bu önemli sorunu çözüme kavuşturma yönünde yaptığı yoğun çalışma nedeniyle Kaymakam Remzi Demir ile Vali Yardımcısı eski Kaymakam Mimar Sinan Batmaz’a çok teşekkür ediyoruz” diye konuşturlar.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT