1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Çermikli güreşçilerden büyük başarı
Çermikli güreşçilerden büyük başarı

Çermikli güreşçilerden büyük başarı

DİYARBAKIR- Türkiye geneli yapılan 15-16 yaş grubu ortaokul ve liseler arası güreş turnuvasında üçüncülük unvanını Diyarbakır'ın Çermik İlçesi Çok Programlı Lisesi ikinci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ufuk Aküzüm aldı.

A+A-

7-10 Mart tarihleri arasında Iğdır'da gerçekleştirilen 15-16 yaş grubu güreş müsabakasının grekoromen dalında 4, serbest güreş dalında 3 güreşçi olmak üzere Çermik'ten 7 güreşçi katıldı. Müsabakalara katılan 7 güreşçiden 5 tanesi Çermik Çok Programlı Lisesi, 2 tanesi ise Kale Ortaokulu'nda öğrenim gördüğü belirtildi.

Ülke genelinde düzenlenen 15-16 yaş grubu güreş karşılaşmalarında serbest güreş dalında Çermik Çok Programlı Lisesi'nden bölgeyi temsilen katılan ve Iğdır'daki müsabakalarda rakiple karşılaşan 16 yaşındaki Ufuk Aküzüm 85 kiloda Türkiye genelinde üçüncü olarak Edirne'de yapılacak olan güreş müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Ülke genelinde yapılan 15-16 yaş grubu güreş müsabakalarına Çermik'ten katılan güreşçilerine İlçe Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz madalya ve hediye verdi.

Güreşçilerle tek tek tanışan Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, öğrencileri azimlerinden ve başarılarından dolayı kutladı. Iğdır'da ki güreş müsabakalarından üçüncülükle dönen Ufuk Aküzüm'ün babası ve güreşçileri eğiten KVK Ercan Demirkol Anadolu Lisesi beden eğitimi öğretmeni Gökhan Yılmaz ile görüşen Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, Ufuk Aküzüm'ün beslenmesine önem vermesini ve daha büyük başarılar yakalaması için hem ailesi hem hocası hemde Kaymakamlık olarak gerekli desteği vereceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT