1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çermikli 60 aileye gıda paketi yardımı
Çermikli 60 aileye gıda paketi yardımı

Çermikli 60 aileye gıda paketi yardımı

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde faaliyet yürüten Köprü Der, 60 aileye gıda yardımında bulundu. Dernek ayrıca Avrupa Yetim Der'in belirlediği ailelere de gıda yardımlarını ulaştırdı.

A+A-

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde faaliyet yürüten Çermik Köprü Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Çermik Köprü Der), 60 aileye gıda yardımında bulundu.

Köprü-Der'in faaliyetleri hakkında açıklamada bulunan yardım komisyonu yetkililerinden İdris Kaçmaz, her ay düzenli bir şekilde hayırsever vatandaşlar tarafından muhtaç olan ailelere gıda yardımında bulunduklarını, yaklaşık 60 aileye yardım paketi dağıttıklarını bildirerek bu sayının önümüzdeki aylarda artacağını ifade etti.

Öte yandan Avrupa'da faaliyet gösteren Yetim-Der, Türkiye'de yaşayan yetim ve muhtaç ailelere yönelik yardım çalışmalarına aralıksız devam ettiriyor. Çermik'e yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Atalar köyünde Avrupa Yetim-Der'in bildirmiş olduğu 2 fakir aileye gıda paketi götüren Çermik Köprü Der yardım komisyon çalışanları, Yukarı Şeyhler köyünde de yaşlı ve bir ayağından özürlü olan Hasan emmiyi ziyaret etti.

 

(Mehmet Akarsu - İLKHA)

HABERE YORUM KAT