1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik'in kanalizasyon sorunu çözülüyor
Çermik'in kanalizasyon sorunu çözülüyor

Çermik'in kanalizasyon sorunu çözülüyor

Hizmet sınırının il sınırı olmasıyla birlikte tüm ilçelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu şebekeleri çalışmaları yürüten ve sondaj kuyuları açan DİSKİ, Çermik'te, Tepe ve Çukur Mahallesi'nde kanalizasyon şebekesi döşüyor....

A+A-
 
DİSKİ Genel Müdürlüğü, Büyükşehirler Yasası'nın ardından hizmet alanına giren ilçelerde altyapı çalışmalarına devam ediyor. DİSKİ, hizmet alanına giren ilçelerden biri olan Çermik'te Tepe Mahallesi ve hastaneler bölgesi olarak adlandırılan Çukur Mahallesi'nde kanalizasyon şebekesi çalışmaları yapıyor.  Tepe Mahallesi Zeytin Sokak'ta bugünlerde başlanacak kanalizasyon şebekesi çalışması kapsamında 780 metre boyunca 200 mm çapında borular döşenerek yerleşim birimlerinin atık suları toplanacak.
 
Çukur Mahallesi'nde 2 bin 132 metre şebeke
 
Çukur Mahallesi'nde ise 2 bin 132 metre uzunluğunda ve çapları 200 ila 400 mm arasında değişen koruge ve betonarme boru döşenmesi çalışmalarında sona gelindi. Çalışmanın bitmesi ile birlikte Çukur Mahallesi'nde bulunan Kumludere, Ekinciler, Titinik ve Çiftköprü sokakları ile Siverek ve Kereze Sıdık Caddeleri üzerinde bulunan yerleşim yerlerinin atık suları sağlıklı bir şekilde toplanmış olacak.
Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Tepe Mahallesi ve Çukur Mahallesi'nde toplam 2 bin 912 metre kanalizasyon şebekesi döşenmiş olacak. Böylelikle daha sağlıklı bir kent altyapısı oluşmuş olacak.
 
Belediye imar problemleri çözülürse en kısa sürede…
 
DİSKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, Çukur mahallesinde bulunan yeni yerleşim bölgelerinde imar yolları açılmaması nedeniyle projenin ikinci etabının ertelendiğini bildirdi. Yetkililer, Çermik Belediyesi'nin imar problemlerini çözerek yolları açması halinde söz konusu bölgelerdeki kanalizasyon şebekesi çalışmalarının en kısa süre içerisinde başlayacağını belirtti.

HABERE YORUM KAT