1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik öğretmen evi yenileniyor
Çermik öğretmen evi yenileniyor

Çermik öğretmen evi yenileniyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Çermik ilçe öğretmen evini baştan sona yenileyeceklerini belirten Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, yapacakları çalışmalarla öğretmen evinin kamu çalışanlarına 5 yıldızlı otel konforunda modern hizmet sunmaya başlayacağını söyledi.

A+A-

Çermik Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, ilçe öğretmen evini baştan sona yenileyeceklerini belirterek, yapılacak tamir, onarım ve tadilattan sonra mefruşat döşemesinin tamamlanmasıyla öğretmen evinin 5 yıldızlı otel konforuna kavuşacağını kaydetti. Çermik öğretmen evi için Ankara'da Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'la görüştüklerini belirten Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, mevcut öğretmen evinin günümüz şartlarına uygun hizmet veremediğini ve yenilenmesi gerektiğini Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a aktardıklarını ve ödenek talebinde bulunduklarını söyledi.

Yapılan bu görüşme sonrasında Kalkınma Bakanlığı tarafından Çermik öğretmen evinin tamir, onarım, tadilat işlerinin yanı sıra mefruşatının da yenilenmesi için ödenek geldiğini söyleyen Kaymakam Batmaz, kısa zaman içerisinde tadilatın yapılacağını dile getirdi. Öğretmen evi bahçesinin de yeniden düzenlendiğini belirten Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, Çermik öğretmenevinde mevcut 10 oda ve 26 yatak bulunduğunu belirterek, yapılacak yenileme çalışmalarıyla milli eğitim camiasının yanı sıra kamu personelinin de boş zamanlarını huzur içerisinde geçirecekleri bir mekana kavuşacağını söyledi.

Şartların oluşması halinde öğretmen evinde sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri verilmesi yönünde de çalışma yapılacağını dile getiren Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, öğretmen evinde verilecek hizmetlerde hijyen ve temizlik ön planda tutulacak. Öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm kamu görevlileri bu hizmetlerden faydalanacağını ifade etti. Kaymakam Batmaz, "Öğretmen evimizin modern hale gelmesinde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a ilçe adına teşekkür ediyorum. Sayın bakanımızın verdikleri destek sayesinde öğretmenlerimiz ve kamu çalışanları hak ettikleri hizmeti alacaklar" dedi.

HABERE YORUM KAT