1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik için büyük proje bitti, ihale edilecek
Çermik için büyük proje bitti, ihale edilecek

Çermik için büyük proje bitti, ihale edilecek

Diyarbakır’ın Çermik ilçesindeki Gelincik Dağı’nın eteklerinin turizme açılması için verilen proje Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi ve ihale aşamasına gelindi.

A+A-

 Projeye göre, Dravşa’ya 5 yıldızlı restoran, koşu yolları, park ve rafting yapılacak alanlar inşa edilecek.


Diyarbakır’ın Çermik ilçesinin önemli doğal güzelliklerinden olan Gelincik Dağı’nı herkes yakından görebilme şansını elde ediyor. Gelincik Dağı eteklerinin turizme açılması için verilen proje Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi ve ihale aşamasına gelindi.
 
Kaymakam: “Artık bu güzellikleri herkesin görebilecek olması beni mutlu ediyor”


Projenin kabul edilmesinin ardından kurum amirleri ile birlikte projenin uygulanacağı yerde inceleme yapan Kaymakam Remzi Demir, “gerçekten muhteşem görüntüsü olan bu doğa güzelliğini artık herkesin görebilecek olması beni mutlu ediyor.  Herkes burada huzur bularak ilçe merkezine dönecektir” dedi.
 
Araçlar Gelincik Dağı eteklerine kadar gidebiliyor


Çermik ilçesinin yaklaşık 5 kilometre kuzeyinde yer alan ve bin, 1.500 metre yükseklikteki efsanevi Gelincik Dağı, konuklarının kendisini yakından görebilmesi için gün saymaya başladı. Kaymakam Demir, Gelincik Dağı eteğine kadar araçların gidilebildiğini, bu nedenle de dağa herkesin rahatlıkla ulaşabildiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu;
 “Proje, ihale aşamasına geldi. Proje çok geniş kapsamlı tutuldu ve Ankara’da bir firmaya yaptırıldı.

 

Gelincik Dağı ilçemiz turizmi için bir hazine. Bu hazineden en üst düzeyde yararlanmamız gerekiyor. Bu nedenle merkezi Diyarbakır’da bulunan Karacadağ Kalkınma Ajansı’na bir proje sunduk ve bu projemiz ajans tarafından kabul edildi. Çok güzel bir restoran, yürüyüş yolları, kamelyalar, oturma alanları ve asma köprü yapmayı hedefliyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız aralıksız sürdüreceğiz ve çalışmalarımız çok kapsamlı olacak. Özellik ilçemize gelecek yabancı turistlerin büyük ilgisini çekeceğine inanıyorum.

 

Gerçekten muhteşem yer. İnanılmaz bir görüntüsü var. Her türlü meyvenin yetiştiği halk arasında Dravşa olarak bilinen bahçelerin sahiplerine de yapacağımız proje kapsamında önemli yararlar sağlayacağız. Böylelikle ekonomi anlamında da toplumun her kesiminin faydalanmasını sağlayacağız”

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler