1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik Devlet Hastanesi'nde yenilikler sürüyor
Çermik Devlet Hastanesi'nde yenilikler sürüyor

Çermik Devlet Hastanesi'nde yenilikler sürüyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Çermik Devlet Hastanesi bünyesinde diş protez laboratuarı ile endoskopi ve kolonoskopi ünitesi kuruldu.

A+A-
Çermik Devlet Hastanesi'nde hizmet atağına devam edilirken, devlet hastanesi bünyesinde ilk defa diş protez laboratuarı kuruldu.
 
Daha önceden ilçe devlet hastanesi diş polikliniğinde diş çekimi ve dolgu yapılırken bundan sonra bu hizmetlerin yanı sıra diş protezi de yapılacağı bildirildi. İlçe devlet hastanesi ile özel bir firma arasında yapılan sözleşmeyle Çermik Devlet Hastanesi bünyesinde diş protez laboratuarı kuruldu. Diş yaptırmak için başka hastanelere giden vatandaşların diş protezlerini Çermik Devlet Hastanesi'nde yaptırabilecekleri belirtildi.
 
Çermik Devlet Hastanesi ameliyathanesine Ergani Devlet Hastanesi'nden temin edilen endoskopi ve kolonoskopi cihazları getirilerek hizmete sunuldu. Çermik Devlet Hastanesi ameliyathanesine kurulan endoskopi ünitesinde bu cihazla mide, yemek borusu, on iki parmak bağırsağı ve bütün kalın bağırsaklardaki rahatsızlıklar teşhis edilerek tedavi uygulanacak.
 
Birçok hastanenin bile sahip olamadığı teknik cihazlara, laboratuvara ve ameliyathaneye sahip olan Çermik Devlet Hastanesi poliklinikleri, yatan hasta servisleri yeniden dizayn edilerek hastaların hizmetine sunacaklarını belirten ilçe devlet hastanesi yetkilileri, ilçedeki vatandaşlara daha iyi şartlarda sağlık hizmeti sunabilmek için çalıştıklarını ve hastane bünyesinde kurulan diş protez laboratuarı, endoskopi ve kolonoskopi ünitelerinin hizmet vermeye başladığını, başka hastanelere gitmeye gerek kalmadığını söyledi.
 
(HG-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT