1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik Devlet Hastanesi'nde MHRS sistemi başladı
Çermik Devlet Hastanesi'nde MHRS sistemi başladı

Çermik Devlet Hastanesi'nde MHRS sistemi başladı

DİYARBAKIR -Diyarbakır'ın Çermik Devlet Hastanesi'nde hayata geçirilen yeni uygulamayla birlikte telefon veya internet yoluyla randevu alınmaya başlandı.

A+A-

Çermik Devlet Hastanesi'nin Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) ile entegreli hale getirildiğini belirten Baştabip Op. Dr. Ahmet Karaaslan, hastanelerine tedavi için başvurmak isteyen vatandaşların 182 nolu telefonu arayarak ve kimlik numaralarını beyan ederek muayene sırası alabileceklerini söyledi. Baştabip Op. Dr. Ahmet Karaaslan, MHRS'nin Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında vatandaşların sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve hastanelerin daha etkin ve verimli şekilde hizmet sunabilmesi için geliştirilmiş bir proje olduğunu belirterek, Çermik Devlet Hastanesi'nde de bu sistem ile hastaların muayene için sıra alabildiklerini, kendilerine verilen saatte bekletilmeden randevu aldıkları doktor tarafından muayene ve tetkiklerinin yapılacağını dile getirdi.

Baştabip Op.Dr. Ahmet Karaaslan'ın göreve başlamasından sonra Çermik Devlet Hastanesi'nde uygulamaya başlanılan MHRS'nin oldukça başarılı olduğunu dile getiren vatandaşlar, alo 182'yi arayarak veya internet üzerinden randevu alarak sıra beklemeden muayene olabildiklerini, bunun da kendilerini memnun ettiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT