1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çermik 5 dilde tanıtılacak
Çermik 5 dilde tanıtılacak

Çermik 5 dilde tanıtılacak

Çermik Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, ilçenin Türkçe, İngilizce, Arapça, Kürtçe ve Zazaca ile tanıtılacağını söyledi.

A+A-

Diyarbakır'ın Çermik İlçesinin her yönüyle bütün dünyada tanınmasını sağlayacak olan tanıtım filminin hazır olduğu belirtildi. Film önümüzdeki günlerde gösterime girecek. Tanıtım filmi 5 dilde olacak.

Kaymakam Mimar Sinan Batmaz, ilçenin tanıtımına önemli katkı sunacağına inandıkları tanıtım filminde son aşamaya gelindiğini söyledi.

BEŞ DİLDE ÇERMİK TANITIMI

Kaymakam Batmaz, tanıtım filminin Türkçe, İngilizce, Arapça, Kürtçe halinin bittiğini, son olarak Zazaca seslendirmesinin kaldığını, bunun da en zor aşaması olduğunu söyledi. Kaymakam Batmaz, şöyle konuştu;

"Bunun da nedeni Çermik Zazaca'sının da seslendirmede olmasını istedik. O yüzden en zoru Zazaca oluyor. Şu anda o seslendirmede yapılıyor. Bunun için biri yabancı olmak zere üç kişi seslendirmesini yapıyor. O da bittiği zaman tamamen hazır hale gelecek. Finansmanını GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın üstlendiği, proje ise Kaymakamlığımız tarafından hazırladığı bu tanıtım filmi, Çermik'in tarihi ve doğal güzellikleri ve kaplıca gibi diğer sahip olduğu zenginliği ortaya koyacak.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT