1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cenazeler Perşembe günü
Cenazeler Perşembe günü

Cenazeler Perşembe günü

Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadın için Diyarbakır'da büyük cenaze töreni düzenlenecek.

A+A-

BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, Paris'te silahlı saldırıda öldürülen PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için Perşembe günü kentte geniş katılımlı cenaze töreni düzenlenleyeceklerini söyledi.
 
Paris'te geçen hafta öldürülen PKK kurucularından Sakine Cansız, Kürdistan Ulusal Kongresi Paris Temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için Perşembe günü Diyarbakır'da cenaze töreni düzenlenecek. Paris'te prosedürlerin tamamlanmasının ardından Çarşamba günü akşam Diyarbakır'a getirilecek olan cenazeler, havaalanında yapılan karşılamanın ardından önce merkez Bağlar İlçesi'ndeki Bayramoğlu Camii'ne götürülecek.
 
CENAZELER 3 KENTE GÖNDERİLECEK

 
Perşembe günü camideki törenden sonra 3 kadının cenazeleri, geçmişte nevruz kutlamalarının da yapıldığı Batıkent Meydanı'na götürülerek, burada geniş katılımlı cenaze töreni düzenlenecek. Törenin ardından Sakine Cansız'ın cenazesi Tunceli'ye, Fidan Doğan'ın cenazesi Kahramanmaraş'ın Elbistan İlçesi'ne, Leyla Söylemez'in ise toprağa verilmek üzere Mersin'e gönderilecek.

BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, cenaze töreni nedeniyle Diyarbakır'da hazırlıkların devam ettiğini ve cenazelerin havalanında karşılanacağını belirtti

HABERE YORUM KAT