1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cenazeler hastaneden tören alanına götürülüyor
Cenazeler hastaneden tören alanına götürülüyor

Cenazeler hastaneden tören alanına götürülüyor

DİYARBAKIR- Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen PKK'lı kadınların cenazeleri tören alanına götürülürken, polis telsizlerinden sağduyu çağrısı yapıldı.

A+A-

İstanbul'dan uçakla Diyarbakır Havaalanı'na getirilen PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazeleri, özel bir hastanenin morguna kaldırılmıştı. Cenazeleri almak için sabah erken saatlerde hastane önünde kalabalık toplanmaya başladı. Cenazelerin Batıkent Meydanı'nda yapılacak tören alanına götürüleceği güzergahta geniş güvenlik önlemleri alınırken, belediye ekipleri de bölgede temizlik yaptı.

CENAZELER TÖREN ALANINA GÖTÜRÜLÜYOR

Bağlar'da özel bir hastanenin morgunda bekletilen cenazeler, saat 10.00'da belediye başkanlığına ait 3 cenaze aracı ile alındı. Araçlara bindirilen cenazeler konvoy halinde hareket ederken, toplanan kalabalık da konvoyun ardından yürüyüşe geçti. Cenazeleri taşıyan konvoy Batıkent Meydanı'na doğru harekete geçti.

SAĞDUYU ANONSU

Cenaze töreni için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen polis helikopteri, güzergah boyunca uçuş yaptı. Bu arada Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü haber merkezi tarafından sahada görevli tüm polis ekiplerine sağduyu anonsu yapıldı. Yapılan anonslarda tüm polis ekipleri uyarılarak, provokasyonlara fırsat verilmemesi istendi. Anonsta, yürüyüş ve törene katılan çocuk, yaşlı, kadın ve milletvekillerine karşı daha duyarlı olunması istendi.Öte yandan, kentte, komşu il ve ilçelerde cenaze törenine katılacak esnaflar, iş yerlerini açmadı.

HABERE YORUM KAT