1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Cenaze önümüzdeki haftaya kaldı
Cenaze önümüzdeki haftaya kaldı

Cenaze önümüzdeki haftaya kaldı

Diyarbakırspor'un bugün yapılan olağan kongresi ertelendi.

A+A-

Kulüp binasında yapılan kongrede çoğunluk sağlanamadığı için önümüdeki hafta sonu ayın 14'üne ertelenen kongrede yine aday çıkmadığı takdirde kulüp anahtaları Valilik Dernekler Masasına verilmiş olacak.

Güneydoğu'nun en köklü kulübü Diyarbakırspor Yönetimine borçlarından dolayı kentte kimse aday olmak istemiyor. 45 yıllık büyük bir mazisi bulunan Yeşil-Kırmızılılarda son olarak görev yapan Başkan Şeyhmus Şenyiğit yönetimi geçtiğimiz hafta yeterli destek bulamaması nedeniyle görevi bırakarak istifa etmişlerdi. Bugün yapılan kongrede kulübe talipli çıkmazken, önümüzdeki hafta resmi olarak kulübün Valiliğe devredilmesi ve kapanma sürecinin başlatılacağı öğrenildi.

Şenyiğit son olarak yaptığı görüşmelerde yeterli destek olmamasından yakınarak "Bu kulübün kapanması için sanki tüm kent kabullenmiş, bizlerde son bir umut olarak göreve gelmiştik, belkii birilerini, kenti idareyi harekete geçiririz ümidiyle görev yaptık. Maalesef gelinen süreçte herkes şahit oldu, kimsenin umurunda olmayan bir tutum var. Halkın ve taraftarların beklentisi doğrultusunda Diyarbakırspor isminin yaşatılması için Yeni Diyarbakırspor yönetiminin verdiği sözler doğrultusunda destek olacağız."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum