1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çelik'ten destek istedi
Çelik'ten destek istedi

Çelik'ten destek istedi

Aile Bakanı Şahin'den sonra önceki gün de Kültür ve Turizm Bakanı Çelik'le görüşen Baydemir, 2013 yılı surlar yılı olsun dilekçesini verdi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile görüştü. Baydemir, 2013'ün Diyarbakır Surları yılı olması yönündeki dilekçeyi bu kez elden Bakan Çelik'e verdi. Baydemir, Bakan Çelik'e Matrakçı Nasuh'un Diyarbakır minyatürü tablosunu armağan etti.
 
2013 SURLAR YILI              
                                                       
 
Belediyeden yapılan açıklamada, Baydemir'in, Ankara'daki temasları çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'i makamında ziyaret ettiği ve yeni görevinden dolayı tebrik ettiği belirtildi. Baydemir'in Diyarbakır Surları'nın UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesi'ne girmesi için yürütülen çalışmalar hakkında Bakan Çelik'i bilgilendirdiği kaydedildi.
 
BAYDEMİR DAVETİ
 

Görüşmenin son derece verimli geçtiğini belirten Baydemir, önümüzdeki bir tarihte Ankara'da Bakan Çelik'in ev sahipliğinde veya Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde tekrar bir araya gelme konusunda mutabık kaldıklarını söyledi. Baydemir yapılacak görüşmede, halen yürütülen ve yürütülebilecek restorasyon çalışmaları ile ayrıntılı projelerin konuşulacağını belirtti. Baydemir Bakan Çelik'i ayrıca Diyarbakır'a davet etti.

HABERE YORUM KAT