1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çelebi'den veda yemeği
Çelebi'den veda yemeği

Çelebi'den veda yemeği

DİYARBAKIR-Bismil ilçesine bağlı Tepe belde Belediye Başkanı Ahmet Çelebi, belediyenin Büyükşehir Yasası kapsamında 1 Nisan'dan itibaren kapanacak olmasından dolayı personele veda yemeği verdi.

A+A-

Büyükşehir Yasası ile 1 Nisan'dan itibaren kapanacak olan Tepe Belediyesi'nce veda yemeği verildi. Yemekte konuşan Belediye Başkanı Çelebi, belediye personeline görev süreleri boyunca yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Çelebi, Tepe beldesinin 1992 yılında kuruluşundan bu yana başarılı işlere imza atıldığını ifade ederek, "Yaptığımız çalışmalarla Tepe kabuk değiştirdi. Beldemizde birçok ilki birlikte gerçekleştirdik. Bu belediye başkanlığım dönemde birbirimizi kırıp üzmüş olabiliriz. Ben sizlerden hiçbirini iş haricinde kırdığıma inanmıyorum. Şayet kırdıysam da sizlerden özür diliyorum" dedi.

Büyükşehir Yasası'yla Tepe'nin Bismil'in bir mahallesi konumuna geldiğini belirten Çelebi, yasanın ileriye dönük iyi olacağını düşündüğünü belirtti.

Öte yandan, Tepe Belediyesi'nde görevli 8 işçi ve 8 memurdan, 6 işçi, 1 memur Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde, 2 işçi, 7 memur ise Bismil Belediyesi'nde görev yapacak.


Muhabir: Musa ÇELEBİ
Yayınlayan: Nurten Aslan 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT