1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Celal Doğan'ın MHP'den randevu talebi
Celal Doğan'ın MHP'den randevu talebi

Celal Doğan'ın MHP'den randevu talebi

DİYARİNSESİ.ORG- ÖZEL İÇERİK -Koalisyon çalışmaları için HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan'ın MHP ile görüşmek için devreye girdiği yönünde basında yeralan haberler HDP Genel merkezi tarafından yalanlandı.

A+A-

HDP Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada,  söz konusu haberde geçen HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan'ın böyle bir girişimi, teması ve diyaloğu söz konusu değildir. denildi.

Yapılan açıklamada: "Sözcü gazetesinin internet sayfasında yer alan bir haberde, Gaziantep Milletvekilimiz Sayın Celal Doğan'ın CHP-MHP azınlık hükümeti için devreye girdiği, kendisinin MHP Genel Başkanından randevu isteyeceği şeklinde iddialara yer verilmiştir. 

Haberde ileri sürülen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Milletvekilimiz Sayın Celal Doğan'ın böyle bir girişimi, teması ve diyaloğu söz konusu değildir."

SÖZCÜ GAZETESİNİN İŞTE O HABERİ:
HDP Gaziantep milletvekili Celal Doğan, CHP-MHP Azınlık hükümeti kurulması için devreye girdi.

1989-2004 yılları arasında CHP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Doğan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’den görüşme için randevu isteyeceği bildirildi. Kulislere göre, Doğan’ın Bahçeli’ye ‘’CHP azınlık hükümeti kurun. HDP’nin bu hükümete destek vermesini sağlarım. Ülke hükümetsiz kalmamış olur” teklifinde bulunacağı öğrenildi. Doğan’ın yakın çevresine de Bahçeli’nin HDP’ye karşı olan tavrı için “Bu fikrini değiştirmesi için gayret ederim’’ dediği bildirildi.

RANDEVU VERECEK Mİ?

MHP Lideri Bahçeli’nin, Celal Doğan’a randevu verip-vermeyeceği merak konusu oldu. Bahçeli daha önce, HDP’nin içeriden ya da dışarıdan destek vereceği hiçbir koalisyonda yer almayacaklarını açıklamıştı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da, Türkiye’nin normalleşmesi ve AKP’den hesap sorulması için MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulunarak, “Alayına karşıyız tavrıyla Türkiye hiçbir yere varamaz. AKP’nin 13 yılda yarattığı tahribatı giderecek bir restorasyon dönemi için birleşmeliyiz” açıklaması yapmıştı.

HABERE YORUM KAT