1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cegerxwin Kültür Merkezi’nde kurs zamanı
Cegerxwin Kültür Merkezi’nde kurs zamanı

Cegerxwin Kültür Merkezi’nde kurs zamanı

Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi’nde Yaz dönemi kurs kayıtları başladı. Bu yılki kurslarda 10 sanat dalında eğitim verilecek.

A+A-

Birçok sanat dalında akademik çalışma yürüten Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi’nde 2016 yılı Yaz dönemi kurs kayıtları başladı. 

Bu yıl çocuk ve yetişkin olmak üzere iki yaş gurubuna 10 sanat dalında ücretsiz kurs eğitimi verilecek. Bu yılki kurslarda çocuk ve yetişkinler için gitar, tembur, keman, halk oyunları, resim ve fotoğraf kursları, yetişkinler için kaval, sinema, tiyatro kursları ve yalnızca çocuklar için drama kursları verilecek.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Nesrin Keskin, Kürt kültürünün yeni kuşaklara aktırılmasında akademik eğitim sunan Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi kapılarının herkese açık olduğunu söyledi.

Keskin, “ Kültüründen uzaklaşmak geleceği kaybetmektir. Bu anlamıyla kültür merkezimiz sanatın genç kucaklara öğretmesi anlamıyla önemli çalışmalar yapmaktadır. Kültür merkezimizde 25 kişilik sınıflarda uzman eğitmenler tarafından eğitim verilmektedir.  Bu güne kadar binlerce gence kurs imkânı sunan kültür merkezinde Yaz dönemi kurs kayıtları 10 Haziran tarihine kadar kabul edilecek” şeklinde konuştu. Kültür Merkezi’nde kurslar ise 11 Haziran tarihinde başlayacak.

HABERE YORUM KAT