1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cegerxwin Kültür Merkezi'nde kurs dönemi
Cegerxwin Kültür Merkezi'nde kurs dönemi

Cegerxwin Kültür Merkezi'nde kurs dönemi

Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi'nde bahar dönemi kurs kayıtları başladı.

A+A-
Birçok sanat dalında akademik çalışma yürüten Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi'nde 2015 yılı bahar dönemi kurs kayıtlarına başladı.
 
Bu yıl dokuz sanat dalında kurs eğitimi verilecek olan Merkez, bu yılki kurslarda 7-15 yaş arası çocuklar için drama, keman, resim, folklor, 15-24 yaş arası yetişkinler için ise tiyatro, keman, gitar, kaval, erbane, resim, folklor ve edebiyat dallarında kurslar verecek.
 
Kayıtlara ilişkin yazılı bir açıklama yapan Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi yönetimi, Merkez olarak kentteki kültürel ve sanatsal aktivitelerin boşluğunu gidermeye çalıştıklarını belirtti.  
 
Çalışmalarının Kürt kültürünün yeni kuşaklara anadilinde aktırılmasında büyük bir görev ve misyonu yerine getirmeyi amaçladığını belirtilen açıklamada, “Geçen yılki kurslara toplamda 500 kursiyer akademik eğitim almıştır. Kursiyerlerimiz 25 kişilik sınıflarda uzman eğitmenler tarafından eğitim verilmektedir. Merkezimiz tüm halkımızın hizmetindedir” denildi.  Bahar dönemi kurs kayıtları için başvurular, 27 Mart tarihine kadar kabul edilecek.

HABERE YORUM KAT