1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cegerwxin Kültür Merkezi gençlerin yeteneklerini ortaya çıkartıyor
Cegerwxin Kültür Merkezi gençlerin yeteneklerini ortaya çıkartıyor

Cegerwxin Kültür Merkezi gençlerin yeteneklerini ortaya çıkartıyor

Kayapınar Belediyesi Cegerwxin Kültür Merkezi’nde gençlere yönelik verilen gitar, tembur, keman, halk oyunları, resim ve fotoğraf, kaval, sinema, tiyatro ve drama kursları büyük ilgi görüyor. Kurslar sayesinde birçok yeterek keşfediliyor.

A+A-

Birçok sanat dalında akademik çalışma yürüten Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi’nde verilen ücretsiz sanat kursları büyük bir ilgi görüyor.

Gençlerin büyük ilgi gösterdiği merkezde kültüre sahip çıkıldığı gibi, yetenekli gençler keşfediliyor. Yetenekli gençler, yetenekli oldukları sanat dallarında akademik eğitimleri sürdürmeleri için merkez her türlü imkânı sağlıyor.

Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi’nde çocuk ve yetişkin olmak üzere iki yaş gurubuna 10 sanat dalında ücretsiz kurs eğitimi veriliyor. Çocuk ve yetişkinler için gitar, tembur, keman, halk oyunları, resim ve fotoğraf kursları, yetişkinler için kaval, sinema, tiyatro kursları ve yalnızca çocuklar için drama kurslarında 1000 kişiye 25 kişilik sınıflarda uzman eğitmenler tarafından eğitim verilmektedir.
 

HABERE YORUM KAT