1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çatomlu kadınlar aile bütçelerine katkı sağlıyorlar
Çatomlu kadınlar aile bütçelerine katkı sağlıyorlar

Çatomlu kadınlar aile bütçelerine katkı sağlıyorlar

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın Çermik İlçe Kaymakamlığı bünyesindeki Çok Amaçlı Toplum Merkezleri'nde (ÇATOM) kadınlar, ürettikleri ürünlerle aile bütçelerine katkı sağlıyor.

A+A-

Kadınların sorunlarının farkına varmalarına, tanımlamalarına ve çözüm için inisiyatif kullanabilmelerine fırsat yaratmak amacıyla Çermik Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren Çok Amaçlı Toplum Merkezi'nde (ÇATOM) kadınlara yönelik eğitim ve meslek sahibi edici çalışmalar yapılıyor. Bir yandan okuma yazma öğrenen kadınlar, bir yandan da devam ettikleri kurslarla meslek sahibi olup, para kazanıyorlar.

“KENDİLERİNİ İFADE EDİYORLAR”


Çermik ÇATOM Müdiresi Emiş Bahçeci, yaptıkları çalışmalarla kadın istihdamını ve kadın girişimciliğini artırmak istediklerini, bu amaçla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Evde 4 duvar arasında kalan kadınların katıldıkları çeşitli kurslarla kendilerini ifade edebilme imkanı yakaladığını anlatan Bahçeci, kadınların ürettiği ürünleri, katıldıkları çeşitli sergilerde herkesin beğenisine sunduklarını bildirdi.

“KADINLARIN EMEĞİ ÇOK GÜZEL”


Bahçeci, “Kadınlarımız el emeklerinin çok güzel olduğunu biliyor, ancak bunu nasıl değerlendireceklerini bilmiyorlar. Kadınlar da güzel ürünlerini ortaya çıkardı. Kadınlar, el emeği ve göz nuru ile yaptıkları ürünleri satarak aile bütçelerine katkı sağlamaktadırlar” dedi.


(HG-MP-Y)

HABERE YORUM KAT