1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Çatışmaların sürdüğü Cizre'den vatandaşlar kaçıyor
Çatışmaların sürdüğü Cizre'den vatandaşlar kaçıyor

Çatışmaların sürdüğü Cizre'den vatandaşlar kaçıyor

Şırnak'ın sokağa çıkma yasağının 19'uncu gününe girdiği Cizre İlçesi'nde saldırganları etkisiz hale getirmek için güvenlik güçlerinin operasyonları sürerken, Cudi Mahallesi'nde bazı vatandaşlar bugün evlerini terk ederek, başka yerlere gitti.

A+A-

Şırnak'ın Silopi ile birlikte 14 Aralık'ta sokağa çıkma yasağı ilan edilen Cizre İlçesi'nde güvenlik güçleri kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, saldırganların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlarını sürdürüyor.

Operasyonların yoğun olarak devam ettiği Cudi, Nur ve Yafes mahallelerinde çatışma patlama sesleri yükseliyor. İlçe dün gece çıkan çatışmada 1 polis, bugün düzenlenen roketatarlı saldırı da ise 1 asker olmak üzere 2 güvenlik görevlisi şehit oldu. Saldırılarda 5 polis 4 asker de yaralanırken, bugün tanklar özellikle Cudi Mahallesi'ndeki bomba tuzaklı barikatlara atış yaptı.


EVLERİNİ TERK ETTİLER


Şiddetli çatışmaların yaşandığı Cudi Mahallesi'nde güvenlik görevlileri, vatandaşların zarar görmemesi için uyarı anonsları yaparak isteyenlerin evlerinden ayrılabileceğini söyledi. Güvenlik güçlerinin anonsları üzerine bazı vatandaşlar yanlarına alabildikleri eşyalarla birlikte güvenlik güçlerininin gözetiminden mahalleden ayrıldı. Evlerinden ayrılan vatandaşlar alabildekleri eşyalarını omuzlarında taşırken, yaşlı bir kadın da el arabasında götürüldü. İlçeden ayrılanların bir kısmı Şırnak'a, bir kısmı da Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki yakınların yanına gitti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler