1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Çarşı Grubu'nu selamlıyoruz'
'Çarşı Grubu'nu selamlıyoruz'

'Çarşı Grubu'nu selamlıyoruz'

DİYARİNSESİ.ORG -Beşiktaş'ın ünlü Grubu Çarşı için Gezi olaylarından ötürü hazırlanan iddianame ve istenen cezalar için Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor tarafından üzüntüyle karşılandı.

A+A-
Yeşil-Kırmızılı ekibin Yönetim Kurulu adına Başkan İhsan Avcı yaptığı açıklamada, Gezi olayları sırasında Çarşı Grubunun gösterdiği çaba üzerine cezalandırılmak istendiğini belirterek şunları söyledi: "Türkiye'nin en köklü kulüplerinden olan Beşiktaş'ın dünyaca bilinen taraftar grubu olan Çarşı Grubu'nun üyelerine Gezi Parkı'nın korunması için gösterdiği çabanın cezalandırılmak istenmesi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübümüzü derinden üzmüştür.
 
Bilindiği gibi Gezi Parkı protestoları sırasında Çarşı Grubu'nun üyeleri gözaltına alınmış ve grubun 35 üyesi hakkında “hükümeti yıkmaya teşebbüs” iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenmiştir. 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kulübümüz, bir camia olarak sporun insan ve doğayı korumayı esas almaktadır. Çarşı Grubu da Gezi Parkı'nın korunmasını istemiş bu konuda sessiz kalmamıştır. 
 
Çarşı Grubu'nun göstermiş olduğu demokratik refleksin “hükümeti yıkmaya teşebbüs” olarak değerlendirilmesi siyasi konjonktürün abartılı yaklaşımının sonucudur. 
Çarşı Grubu'nun cezalandırılması, esas olarak grubun spora barışçıl ve ekolojik yaklaşımının cezalandırılması anlamına gelmektedir. 
Çarşı Grubu üyeleri hakkında açılan iddianamenin kabulü Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor camiasını derinden üzmüştür. Beklentimiz yargılamanın beraatla sonuçlanması ve kamuoyu vicdanının rahatlatılmasıdır.
Bir kez daha Çarşı Grubu'na geçmiş olsun dileklerimizi ifade eder, sizleri dayanışma duygularımızla selamlıyoruz."
 
 

HABERE YORUM KAT