1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çarıklı’da Halk Meclisi Kuruldu
Çarıklı’da Halk Meclisi Kuruldu

Çarıklı’da Halk Meclisi Kuruldu

Sur Belediyesi halka açık olarak yaptığı meclis toplantısının bu ay ki oturumunda, belediyenin yürüttüğü çalışmalarla ilgili birkaç önemli duyuru yaptı.

A+A-

Her ay bir meclis toplantısını halka açık olarak gerçekleştiren Sur Belediyesi, bu ayki toplantısını Sur İlçesi’ne bağlı Çarıklı Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Toplantıya Sur Belediyesi Başkan Vekili Azize Değer Kutlu, Meclis Üyeleri, birim müdürleri, Çarıklı Mahallesi sakinleri ve muhtarları katıldı.

Toplantı yoklamanın alınması ve gündemlerin okunmasıyla başladı. Ardından Ağustos ayına ait mali hizmetlere ilişkin gelir ve gider tablosu okundu. 
Tablonun okunmasının ardından söz alan Sur Belediyesi Başkan Vekili Azize Değer Kutlu, katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışı ile gerçekleştirdikleri bu toplantılarla halkın sıkıntı, sorun, eleştiri ve önerilerini dinlemek ve çözüm yollarını beraber belirlemek olduğunu ifade etti. Azize Değer Kutlu, belediyenin Çarıklı Mahallesi’nde yaptığı çalışmalar hakkında yurttaşları bilgilendirdi.

Değer Kutlu, “Çarıklı Mahallemize, bu güne kadar 50 bin metre kare kilitli taş döşedik ve kilitli taş döşeme çalışmamız halen devam etmektedir. Bunun yanında mahallemizin sokak ve caddelerine iki yüz adet çöp konteynerı bırakıldı. Her gün iki kamyon çöp temizlik ekiplerimiz tarafından toplanmaktadır. Mahallede tehlike arz eden yapılar ile ilgili çalışmalar yürütülerek, harabelerin temizlik çalışmaları da yürütülmektedir” dedi.

Değer Kutlu konuşmasını şöyle sürdürdü, “Bundan sonraki süreçte buradaki bileşenimizin öneri ve tavsiyeleri doğrultusunda yapmamız gereken çalışma neyse o çalışmaları yapmakla mükellefiz. Elbette eksikliklerimiz olacak ama bu çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bazı maddi imkânsızlıklardan kaynaklı belki eksiklik yaşayabiliriz yoksa onun haricinde bizim için şehir merkezi neyse burası da aynıdır. Hiçbir farkı yok”


Konuşmanın ardından toplantıya katılan yurttaşların görüş ve önerileri anlındı. Söz alan yurttaşlardan biri, belediyenin yaptığı çalışmalar için teşekkür ederek baharda çalışmaların tüm hızıyla davam etmesini istediklerini belirtti. 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler