1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çarıklı'da elektrik isyanı
Çarıklı'da elektrik isyanı

Çarıklı'da elektrik isyanı

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Çarıklı beldesinde elektrik kesintilerine isyan eden halk, Diyarbakır Mardin yolunda ateş yakarak yolu ulaşıma kapadı.

A+A-

DİYARBAKIR- Sur ilçesine bağlı Çarıklı beldesinde elektriklerin sık sık kesilmesine tepki gösteren belde halkı Diyarbakır- Mardin yolunu trafiğe kapadı. Diyarbakır- Mardin yolunu çift yönlü olarak trafiğe kapayan halk, yol üzerinde ateş yaktı.Halk elektrik kesintilerinden dolayı okul ve sağlık ocaklarının kapalı olduğunu söyledi.

Öte yandan yetkililerden belde sakinleri,"Trafolar bakımsız, defalarca Tedaşı aramamıza rağmen kimse gelip ilgilenmedi. Trafolar patlayınca Tedaş gelmiyor ve haftalarca elektriksiz kalıyoruz bu yüzden esnafımız iş yapamaz hale geldi. Bizler trafo eksikliklerini bildirmemize rağmen herkes duyarsız kalıyor. Tedaş yetkilileri artık telefonlarımıza dahi çıkmıyor" dediler.

Diyarbakır- Mardin yolunun yaklaşık 45 dakikadan bu yana kapalı olması nedeniyle yolda kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.Yetkililere seslenen belde halkı, sorunlarının derhal giderilmesini istedi. Polis ile konuşan grup daha sonra dağıldı ve yol trafiğe açıldı.

 

 

(Fesih Duymuş-İLKHA)