1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Çarıklı Milli Egemenlik İlkokulundan örnek etkinlik
Çarıklı Milli Egemenlik İlkokulundan örnek etkinlik

Çarıklı Milli Egemenlik İlkokulundan örnek etkinlik

Silvan İlçesi Karahacı Köyü'nde geçen Aralık ayında meydana gelen olayda, evli ve 5 çocuk babası Hasan Çapkın, evinin önünde tandır yaptırtığı için tartıştığı amcası Abdülhalim Çapkın ve çocukları tarafından sopalarla dövülerek öldürüldü. Cumhuriyet Başsa

A+A-
27 Mayıs Salı günü, Cahit Sıtkı Tarancı Kültür ve Sanat Merkezi salonunda, tüm okullara örnek olması gereken bir etkinlik düzenlendi.
 
Çarıklı Milli Egemenlik İlkokulu bünyesinde, Cahit Sıtkı Tarancı konulu bir “Şiir ve Müzik Dinletisi – Koro Konseri” düzenlendi. Sur İlçe Kaymakamı Dr. Memduh Tura, Çarıklı Milli Egemenlik İlkokulu Müdürü Medeni Yahşi, Gazeteci Yazar İbrahim Evirgen, Halk Sanatçısı – Bestekar Seyithan akıncı, Okul Öğretmenleri ve Öğrenci velilerinin hazır bulunduğu etkinliğe ilgi hayli fazlaydı.
 
Program sunucusu Nihal DOĞRUİŞ sunumuyla, konuşmacı İbrahim EVİRGEN anlatımlarıyla, Müzisyen Mehmet EROL şarkılarıyla, Program Organizatörü Gökhan PAMUKÇU beslemeleriyle, Okul Şiir Topluluğu öğrencilerinin Şiir okumalarıyla ve Müzik Öğretmeni Miyase Üstün KOLCU yönetiminde Okul Korosunun şarkı seslendirmeleriyle, mükemmel bir Şiir dinletisi ve müzik ziyafetinde bulundular.
 
Okul Müdürü Sn. Medeni Yahşi’nin kürsüye çıkıp konuşması ve Sn. İbrahim Evirgen’in Cahit Sıtkı Tarancı’yı anlatması ve Tarancı’dan şiirler okumasıyla etkinlik başlamıştı. Seçilmiş Cahit Sıtkı Tarancı Şiirlerini birbirinden farklı seçilmiş fon müziklerinin belirlediği sırayla sahneye çıkıp okuyan öğrenciler ve ara ara kulisten sahneye uğrayıp Cahit Sıtkı Tarancı’yı tadımlık anlatılarıyla Gökhan Pamukçu, ekibiyle büyük beğeni topladı.
 
Sunucu Nihal Doğruiş’in heyecanlı bir o kadar da başarılı sunumuyla devam eden etkinlik, Müzisyen Mehmet Erol şarkılarıyla daha fazla güzellik oluşturuyordu. İkinci bölümde ise Barış Manço’dan seçtiği şarkılarla, Miyaser Üstün Kolcu yönetiminde Okul Korosu, etkinliğe bambaşka bir hava kattı.  Çepilen her alkışı hakkederek, Gökhan Pamukçu ve ekibi, etkinliği noktaladılar.
 
Şiir Topluluğu öğrencilerinin başarısı, müzik korosunu da tetiklemiş olmalı ki; doğru bir seçimle hazırlanmış şarkılar gayet güzel seslendirilmiş oldu. Birbirinden güzel yorumlara, salonu dolduran sanatseverler alkışlarla eşlik ettiler.
 
Çarıklı Milli Egemenlik İlkokulu Öğretmeni ve DİYŞAD – Diyarbakır Yazarlar ve Şairler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Pamukçu ve ekibinin bu muhteşem ziyafetinden dolayı kendilerini kutluyor, daimi başarılar diliyorum. Bu tür etkinliklerin genele yayılması ve her okul tarafından bu denli etkinliklerin gerekliliğine inanarak, örnek alınmasını umud ediyorum. Saygı ve selamlarımla…
 
 
(Diyarinsesiorg MY)

HABERE YORUM KAT