1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çaresiz adam yardım bekliyor
Çaresiz adam yardım bekliyor

Çaresiz adam yardım bekliyor

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde hamallık yapan 51 yaşındaki Hüseyin Özgüç, eşinin psikolojik rahatsızlığının bulunduğunu ve çocuklarının da okula gidemediğini ifade ederek yetkililerden yardım istedi.

A+A-

Bismil'in Dumlupınar Mahallesi'nde oturan Hüseyin Özgüç (51), yaşadığı zor durumdan kurtulmak için yardım talep etti. Evinde görüştüğümüz Özgüç, sıkıntılarını anlattı.

İki yıl önce İzmir'den Bismil'e geldiklerini, 11 çocuğundan dördünü evlendirdiğini belirten Özgüç, "Bir oğlum Dicle Üniversitesi Kimya Bölümü'nde, diğer üç çocuğum da ilköğretimde okuyorlar. Eşimde 2 yıldır psikolojik sorunlar yaşıyor. Ben de hamallık yapıyorum. Maddi durumum düşük olduğu için eşimin tedavisini yapamıyorum. İşe gittiğimde evin kapısını kilitlemek zorunda kalıyorum. Çünkü kilitlemezsem eşim dışarı çıkıyor ve kayboluyor. Bugüne kadar 4 defa kayboldu, onu zar zor bulduk. İşe giderken aklım hep evde kalıyor" dedi.

Çocuklarının küçük olduğu için yemeği bile kendisinin hazırladığını ifade eden Özgüç, "Maddi durumum düşük olduğu için çocuklarımın eğitimine katkı sağlayamıyorum. Böyle devam ederse, çocuklarımı okuldan alacağım. Üniversitede okuyan oğluma para gönderemiyorum, ama yurtta kalıp, burs aldığı için okuyabiliyor. Yetkililerin bize yardım etmesini ve eşimin tedavisinin yapılmasını istiyorum" dedi.

Hüseyin Özgüç'ün çocukları da, zor durumda olduklarını belirterek, kendilerine yardım elinin uzatılmasını istediler.

 

 

(Hasan Gündüz - İLKHA)

HABERE YORUM KAT