1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Canlı kalkanlarda nöbet değişimi
Canlı kalkanlarda nöbet değişimi

Canlı kalkanlarda nöbet değişimi

Lice’de devam eden canlı kalkan nöbetini sivil toplum kurum temsilcilerinin de aralarında bulunduğu Diyarbakır Emek Hareketi devraldı.

A+A-

DBP tarafından Lice’de bulunan Sise, Çemê Êlikan şehitliklerinde ve Hûre alanında devam eden canlı kalkan eylemi devam ediyor.


Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından güvenlik güçlerince şehitliklere ve çatışmaların yoğunlaştığı alanlara yönelik saldırıları durdurmak ve kamuoyunun dikkatini bu yerlere çekmek için başlatılan canlı kalkan eylemlerine devam ediliyor.


Bu kapsamda Sise, Çemê Êlikan şehitliklerinde ve Hûre alanının bulunduğu Lice, Kocaköy, Hani üçgeninde devam eden canlı kalkan eylemlerindeki nöbeti sivil toplum kurum temsilcilerinin de aralarında bulunduğu Diyarbakır Emek Hareketi devraldı.


DBP tarafından Kurban Bayramı’ndan önce başlatılan canlı kalkan eylemlerinin çatışmalar son buluncaya kadar devam etmesi hedefleniyor.


Öte yandan Diyarbakır’ın canlı kalkan eylemi yapan ve Fis Köyü tepesinde yapılan karakolu protesto için yürüyüş düzenleyen yurttaşlara 11 Eylül’de askerlerin ateş açması sonucu 7 kişi yaralanmıştı.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler