1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Canlı bombanın kimliği tespit edildi
Canlı bombanın kimliği tespit edildi

Canlı bombanın kimliği tespit edildi

Diyarbakır'da 1 kişinin yaşamını yitirdiği patlamayla ilgili Diyarbakır Valiliği bir basın açıklaması yaptı.

A+A-

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Yenişehir İlçesi Şehitlik 236.sokak üzerinde meydana gelen patlama ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 1 kişinin yaşamını yitirdiği, 4 çocuğun yaralandığı patlamanın, Tüp içerisine yerleştirilmiş El yapımı patlayıcının taşınması sırasında meydana geldiği bildirildi.

Yenişehir İlçesi Şehitlik 236.Sokak üzerinde bir patlama meydana geldiği ihbarı alınması üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin olay yerine sevk edildikleri ifade edilen açıklamada, Yaşanılan patlamaya ilişkin olarak yapılan ilk incelemelerde 1997 doğumlu E.Y. isimli bir erkek şahsın olay yerinde hayatını kaybettiği, yaşları 3 ila 8 arasında değişen toplam 4 çocuğun ise yaralandığı tespit edilmiştir.

Yaralı çocuklar tedavileri için hastanelere sevk edilmiştir. Hayatını kaybeden şahsın yapılan parmak izi sorgulamasından, şahsa kamu malına zarar vermek, ve PKK/KCK terör örgütü adına eylem ve faaliyette bulunmak suçlarından adli işlem yapıldığı tespit edilmiştir. Olay yerinde yapılan detaylı incelemelerde tüp içerisine hazırlanmış EYB (El yapımı bomba)’ye ait parçalar elde edilmiştir. Tüp içerisine hazırlanmış EYB’nin, E.Y. isimli şahıs tarafından taşınması sırasında patladığı değerlendirilmektedir. Patlamanın meydana geldiği sokak üzerinde ikametlerde maddi hasar meydana gelmiş, konu ile ilgili adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

_20160301_234218.jpg

HABERE YORUM KAT