1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Canbolat'tan 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı
Canbolat'tan 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

Canbolat'tan 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

HAKKARİ- Hakkari Valisi Yakup Canbolat “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Vali Canbolat mesajında,”Bizler için hayatımız boyunca her zaman çok kıymetli olan, her zaman sevip saydığımız sevgili öğretmenlerimizin bu güzel ve anlamlı gününü hep birlikte kutlamanın heyecanı içerisinyiz.

Başöğretmen Ulu Önder Atatürk'ün bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ulaşabilmenin yolu tarihimizi, dilimizi, milli ve manevi değerlerimizi bilip ve yaşamaktan, teknoloji çağını ve gelişmelerini yakalayabilmekten ve bilgi toplumu olmaktan geçmektedir. Dolayısıyla bu amaç için çok çalışmak ve iyi bir eğitim-öğretim sistemi kurmak için gayret göstermeliyiz” dedi.

“AYDINLIK VE DAHA MÜREFFEH BİR TÜRKİYE İÇİN”

Geleceği aydınlık ve daha müreffeh bir Türkiye ancak; iyi bir eğitim-öğretim sistemi içerisinde kendisini daima yenileyen değerli öğretmenlerin, en son ve yeni bilgilerle donatacağı çocuklara ve gençler sayesinde şekilleneceğini ifade eden Vali Canbolat, "Bizlerde bu bilinçle hareket ederek sevgili öğretmenlerimizin bu kutsal görevlerini rahatlıkla yerine getirmelerini sağlamak; sorunsuz ve güzel bir eğitim-öğretim ortamı hazırlamak için imkanlar dahilinde çaba sarf etmekteyiz. Bu amaçla yeni okul yapımları, okul onarımları ve okul için donatım malzemeleri ile daha iyiye ve daha güzele ulaşma çalışmalarımız devam etmektedir.

Bizler bir merhamet medeniyetinin, ilim Çin'de de olsa gidip alınması gerektiğine inanan, bir harf öğretene vefasını kulu-kölesi olacak kadar mana yükleyen bir ilim, irfan ve hikmet medeniyetinin mensuplarıyız. Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı bir cevher gibi işleyen, yetiştiren, onlara iyiyi ve doğruyu gösteren, milli ve manevi değerlerimizi, doğru insan ve vatandaş olmayı, Cumhuriyet değerlerini, demokrasiyi, insan haklarını ve hukukun üstünlüğünü öğreten, sorumlu bireyler olarak yetişmesine hayat rehberi olan, ışık olan, vatan ve millet sevgisini aşılayan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Yarınlarımızı emanet ettiğimiz; sonsuz sevgi ve fedakârlıkla çalışan, güçlüklere sabırla katlanan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimize, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmenizi temenni ediyorum” dedi.


(FT-ŞAK-Y)

HABERE YORUM KAT