1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Canbay Diyarbakır'da
Canbay Diyarbakır'da

Canbay Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, seçim hazırlıklarını incelemek üzere Diyarbakır'a geldi.

A+A-

SP Diyarbakır İl Başkanlığı binasında partilerle seçim hazırlıklarını gözden gecien Yaşar Canbay, büyükşehir ve ilçe adayları için aday adaylar üzerinde son çalışmaları değerlendirdi.

Toplantıda bir açıklama yapan SP Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan, parti olarak belediye başkan adayları için belirlediği kriterler hakkında bilgi verdi. Bozan, milli görüşün referansını İslam'dan aldığını ve İnsanlığın tek kurtuluş reçetesinin İslam olduğunu söyledi. Belediye seçimlerinde inançlı kadroların Diyarbakır için bir kazanç olduğunu belirten Bozan, halkın saadetli kadrolara destek vermesi durumunda Diyarbakır'ın kazanacağını söyledi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay da yaptığı konuşmada Türkiye ve dünya gündemi ile birlikte Diyarbakır'daki seçim çalışmalarını değerlendirdi. Canbay, Türkiye'nin asıl sorununun işsizlik ve ekonomi olduğu halde, yapay gündemlerle uğraştırıldığını söyleyerek, “Küresel güçler tarafında İslam alemi kan gölü haline getirilmiş durumda. Mevcut iç ve dış olaylara bakıldığında halkımızın ve İslam aleminin milli görüşün hizmet ve çözümlerine acil ihtiyaç duyduğunu görüyoruz. Bunun için belediye seçimleri bizim için ve ülkemiz için çok önemlidir. Halkımız milli görüş belediyeciliğini biliyor ve hizmete hasret kalmış durumda. Diyarbakır'da da hizmete kaldığımız yerden devam etmek ve Diyarbakır'ın çehresini değiştirmek için hizmete talibiz” dedi.

(AKK-Y)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT