1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çanakkale zaferi tarihinin seyrini değiştirmiştir
Çanakkale zaferi tarihinin seyrini değiştirmiştir

Çanakkale zaferi tarihinin seyrini değiştirmiştir

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Dr. Mehmet S. HAMZAOĞULLARI 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

A+A-

Hamzaoğulları açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

“Çanakkale Deniz Zaferi, tarihin seyrini değiştiren, bağımsızlığı ve vatanı uğruna canını vermekten çekinmeyen Milletimizin kahramanlık destanıdır.

Bu zafer ile yüzyılımızın en büyük destanlarından biri tarihe altın harflerle yazılmış, yüz binlerce şehidimiz, “Çanakkale Geçilmez” gerçeğini tüm dünyaya göstererek, milletimizin her zaman ve koşulda bağımsızlık ve vatanın korunması için canı pahasına cesaret ve kararlılıkla mücadele edeceğini kanıtlamış, Kurtuluş Savaşı için zemin hazırlanmıştır.

Vatanımızın her bölgesinden kökeni ne olursa olsun çoğu çocuk denebilecek yaşta yüz binlerce Mehmetçik yokluk ve imkânsızlıklar içinde dönemin en güçlü ordularına sahip devletlere karşı birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde mücadele ederek bu uğurda şehit veya gazi olmuşlar, bu aziz vatanı korumuşlar, bizlere emanet etmişlerdir.

Çanakkale'de omuz omuza vatanlarını müdafaa eden şehitlerimizden ve onların yan yana yattığı kabirlerinden aldığımız ilhamla hepimize düşen en önemli görev; Bu mukaddes yurt topraklarının korunması için verilen onurlu mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak, ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimlerine karşı birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tek yürek halinde mücadele ederek bu ruhu sonsuza kadar yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Deniz Zaferi'mizin 98. Yıldönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum. Mekânları cennet olsun. Allah hepsinden razı olsun.“ dedi.

HABERE YORUM KAT