1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çanakkale şehitleri dualarla anıldı
Çanakkale şehitleri dualarla anıldı

Çanakkale şehitleri dualarla anıldı

DİYARBAKIR- Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü ve şehitleri günü nedeniyle Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde etkinlik düzenlendi.

A+A-

Feridun Askeri Şehitliği'nde düzenlenen etkinliğe Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, Başsavcı Selçuk Yılmaz, Silvan Belediyesi Başkan Vekili İhsan Baykara, şehit yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Şehitlik anıtına çelenk bırakmasıyla başlayan tören, saygı duruşu istiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Silvan Müftüsü Hüseyin Elçi tarafından dualar okuduktan sonra şehitlikteki mezarlara karanfil bırakılmasıyla buradaki tören sona erdi. Daha sonra Türk Telekom Yatlı İlköğretim Okulu toplantı ve konferans salonunda program devam etti.

Türk Telekom Yatlı İlköğretim Okulu toplantı ve konferans salonunda devam edilen 18 Mart Çanakkale şehitleri anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından şiirler okundu. Kahramanlık türküleri dinletisinin ardından sinevizyon gösterisi yapıldı. Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıl dönümü ve şehitler günü nedeniyle Liseler arasında yapılan kompozisyon, resim ve şiir dallarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi.Silvan Kaymakamı Yunus Sezer, tarafından şehit aileleri ve gazilere polisevinde yemek verildi.

HABERE YORUM KAT