1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çanakkale 1915 gezici müze tır'ı Diyarbakır'da
Çanakkale 1915 gezici müze tır'ı Diyarbakır'da

Çanakkale 1915 gezici müze tır'ı Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Çanakkale ruhunu vatandaşlara anlatmak ve o ruhu yaşamak için il il gezen Çanakkale 1915 Gezici Müze TIR'ı Diyarbakır'a geldi. Diyarbakır'daki müzeyi gezen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç ve yönetim

A+A-
DİYARBAKIR- Çanakkale ruhunu vatandaşlara anlatmak ve o ruhu yaşamak için il il gezen Çanakkale 1915 Gezici Müze TIR'ı Diyarbakır'a geldi. Diyarbakır'daki müzeyi gezen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, yetkililerden bilgi aldı. 
 
Çanakkale ruhunu anlamak ve o ruhu yaşamak için yollara koyulan Çanakkale 1915 Gezici Müze TIR'ı Diyarbakır Valiliği karşısında bulunan Anıt Park'ta vatandaşların sergisine açıldı. Müzeye gelen vatandaşları kapıda karşılayan müze yetkilisi Ahmet Uslu, TIR'da bulunan savaş materyallerini bir bir vatandaşlara anlatarak dönemin şartlarına ve zorluklarına rağmen Çanakkale Savaşı'nın nasıl kazanıldığı hakkında detaylı bilgiler aktardı.
 
Müzeyi ziyaret eden MHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Teyar Karakoç ve parti yöneticileri müzede bulunan savaş malzemeleri hakkında bilgi aldı. Karakoç, müze yetkilisi Ahmet Uslu'dan müzede bulunan materyaller hakkında bilgi alırken herkesin gelip bu müzeyi gezmesi tavsiyesinde de bulundu. Karakoç, müzeyi gezmekten çok memnun olduğunu, Çanakkale Savaşı'nda doğusundan batısına herkesin savaştığını ve Türkiye Cumhuriyeti topraklarının tüm vatan evlatları sayesinde kazanıldığını, bu müze sayesinde de bu ruhu tekrar yaşadığını dile getirdi.
 
Pazar günü akşam saatlerine kadar Diyarbakır'da kalacak olan Çanakkale 1915 Gezici Müze TIR'ının ücretsiz olduğu öğrenilirken daha sonra ise Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep'e gideceği öğrenildi.
 
(RB-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT