1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Can Kardeşliği Projesi' hayata geçiyor
'Can Kardeşliği Projesi' hayata geçiyor

'Can Kardeşliği Projesi' hayata geçiyor

Güneydoğu GİAD olarak 30 kurucu üye ile aralık 2014'te kuruluna Girişimci İş Adamları Derneği organ bağışına dikkat çekmek için proje hazırlıyor.

A+A-
GÜNEYDOĞU GİAD "CAN KARDEŞLİĞİ" PROJESİ İÇİN KOLLARI SIVADI
 
Mahir SOLMAZ/DİYARBAKIR
 
Dernek yönetim kurulu başkanı Tanzer Polat Yılmaz , bu proje ile başta iş dünyası olmak üzere tüm Türkiye'nin bu konuya dikkatini çekmek istediklerini söyledi.
 
Tabela derneği olmanın dışında kentin bölgenin ve ülkenin bütün sorunlarına aynı titizlikle yaklaşma arzusunda olduklarının altının çizen Tanzer Polat Yılmaz " Kuruluş amacımızın temelinde yatanda budur. Tabela dernekçiliğinin dışında bir sivil toplum kuruluşu olmak istiyor ve bu söylemimizle ilgili somut projeler hayata geçirmek istiyoruz. Bu düşünce ile 30 kurucu üyel arkadaşımızla birlikte yola çıkarak derneğimizi aralık 2014'te kurduk. Üye profilimiz içerisinde her kesimden insan var. Çok sayıda üye başvurusu var. Hedefimiz 100 ve üzeri aktif üye ile birşeyler başarmak ve faydalı işler yapmak "dedi.
 
Hayata geçirmeyi planladıkları ve alt yapısını hazırlamaya çalıştıkları ilk projenin "Can Kardeşliği" projesini olduğunuz sözlerine ekleyen Yılmaz " Organ bağışında Avrupa ve Dünya'nın çok gerisindeyiz. Ş anda organ bekleyen 30 bin'e yakın insanımız var. "Çözüm Yaşamak, Halkların Gerçek Kardeşliği İçin Organlarımı Bağışlıyorum" sloganı ile yola çıkacağız. Özellikle başta iş camiasının bu konuya dikkatini çekmek istiyoruz. Önümüzde ki süreçte bu projemizle ilgili somut adımlar hayata geçecektir" ifadesini kullnadı.
 
Batı ile Doğu arasında ki yanlış anlaşılmalarında önüne geçmek için projelerinin olduğunu belirten Yılmaz" Henüz daha çok yeni bir STK'yız. Ama alanlarında profesyolen arkdaşlarımız ile bağlı bulunduğumuz ve yönetiminde yer aldığımız Güney Güneydoğu Genç İş Adamları Federasyonu başta olmak üzere , yine bağlı olduğumuz Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonun desteğini de laral kentimiz ve bölgemiz adına önemli projeleri hayata geçireceğiz" dedi.
 
Tanzer Polat Yılmaz, Şubat ayında Ekonomi ve Çözüm süreci başlık bir panel organizyonu hazırlığında olduklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT