1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Can Kardeşim Projesi büyük destek gördü
Can Kardeşim Projesi büyük destek gördü

Can Kardeşim Projesi büyük destek gördü

Güneydoğu Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) tarafından başlatılan Can Kardeşim Projesine büyük destek geldi.

A+A-
Günedoğu GİAD Başkanı Tanzer Polat Yılmaz, bugün yaptığı açıklamada, Toplumsal Barış'a ve yaşam hakkına odaklanmış olan Can Kardeşim Projesi sizlerin de desteğiyle hızla ilerliyor. dedi
 
Yılmaz büyük destek gören Can Kardeşim Projesi hakkında şunları ifade etti :"Son Günler'de yaşadıklarımız aslında bu projenin ne denli önemli ve gerekli olduğunun önemli bir göstergesi. Toplumu ve ülkeyi bölmeyi şiar edinmiş şer odakları yine iş başında. Süreç, elmanın kurdu içindedir, misali içten içe baltalanıyor. Ve tekrar Şahit oluyoruz ki toplumsal Rıza ve meşruiyet sağlanmadan bu odakların önüne geçilemeyecek.
 
Bu halk tarihin her Döneminde kendi göbeğini kendisi kesmiş, bitti denilen her anda küllerinden kendini var etmiştir. En başında söyledik, ortasında söyledik, hep Söylemek lazım tekrar söylüyoruz. Sırf adımızın başında Güneydoğu var diye, bizi ve projemizi etiketlemeye, çekiştirmeye çalışmayın. Biz kendimize ve Türkiye toplumlarına güveniyor, desteğimizi onlardan alıyoruz. Evet ülkeye böyle tanıtılmadı ama biz Güneydoğulu İşadamları, yaşadığımız ve yaşamadığımız ülke topraklarını çok seviyor, Üzerindeki tüm Halkları sözde değil canda kardeş olarak kabul ediyoruz.
 
Ve herkesi bu Can Kardeşliği şemsiyesi Altında toplanmaya davet ediyoruz."

HABERE YORUM KAT