1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Can Dündar PKK'lıların Cenazesinde
Can Dündar PKK'lıların Cenazesinde

Can Dündar PKK'lıların Cenazesinde

Cenazeye katılan Milliyet yazarı gazeteci Can Dündar da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile konvoyun arkasından yürüdü.

A+A-

Fransa'nın başkenti Paris'te uğradıkları silahlı saldırıda hayatını kaybeden PKK'nın kurucularından Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazeleri bugün Diyarbakır'da toprağa verilecek.

Dün gece PKK'lı 3 kadının cenazesini karşılamak için Diyarbakır Havaalanı'na çok sayıda kişi akın etti. Cenazeler havaalanından alındıktan sonra araçlara bindirilerek Bağlar ilçesine doğru hareket etti.

Araç konvoyunun arkasında yürüyün kalabalık sloganlarla cenazelere eşlik ederken, bazı kadınlar cenazelerin taşındığı esnada gözyaşlarını tutamadı.

TÖRENİ EN YAKINDAN CAN DÜNDAR İZLİYOR

BDP'li milletvekilleri ve kalabalık bir grup cenaze konvoyunun ardından yürüyerek Bağlar ilçesine hareket etti. Cenazeye katılan Milliyet yazarı gazeteci Can Dündar da Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile konvoyun arkasından yürüdü.Dündar gazetedeki köşesinde Osman Baydemir ve Diyarbakır halkıyla yaptığı röportajlara yer verdi.

Dündar, şunları yazdı:

Pamuk ipliği yerine zincir

Namık Durukan'la birlikte öğlen yemeğini Ofis semtindeki baro lokalinde, BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'la yiyoruz.Bugün için endişeli görünmüyor.Provokasyon ihtimalinin fazlaca dillendirilmesinden rahatsız...Erdoğan'ın dünkü mesajındaki sözcükler, onun dilinde de var:

“Güvenlik güçleri hassas olmalı... Sağduyuyla ve soğukkanlılıkla hareket edilmeli...”

“Barış sürecini pamuk ipliğine bağlı gibi gösterirsek biri gelir o ipi keser. Gelin, zincirle bağlayalım süreci” diyor.Sürecin artık topluma mal olduğunu, siyasi iradenin geride kaldığını söylüyor; Hükümet'in “Süreci ben yönetirim” demekten vazgeçip “Beraber yönetelim” demesi, önerileri dinlemesi gerektiğine inanıyor.

HABERE YORUM KAT