1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Can Dündar Diyarbakır’da haber nöbetinde
Can Dündar Diyarbakır’da haber nöbetinde

Can Dündar Diyarbakır’da haber nöbetinde

Bölgedeki gazetecilerle dayanışmak amacıyla “Haber Nöbeti” kampanyasını başlatan gazeteciler, bölgede çalışan gazetecilerle bir araya gelerek bundan sonraki süreçte haber nöbetine ilişkin görüş ve önerilerini aldı.

A+A-

Toplantıda genel olarak bölgede çalışan gazeteciler, haber nöbetinin devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı.Bölgedeki gazetecilerle dayanışmak amacıyla “Haber Nöbeti” adlı çalışmayı başlatan gazetecilerle bir araya geldi.

Toplantıda, bölgede çalışan gazetecilerin görüş, düşüncelerini ve önerilerini almak amacıyla SES Diyarbakır Şubesi'nde toplantı düzenledi. Toplantıya Fehim Işık, Evrim Kurtoğlu, Fatih Polat, Ceyda Karan, Ayşe Yıldırım, Celal Başlangıç, Can Dündar, Arzu Demir, Faruk Eren, Şeyhmus Diken ve bölgede çalışan birçok gazeteci katıldı.
 
Toplantı bölgede çalışan gazetecilerin görüş ve önerileri devam ederken, birçok gazeteci haber nöbetinin devam etmesi yönünde görüş beyan etti.
 
“Dündar, Diyarbakır’da haber nöbetinde”
 
Son olarak haber nöbetine ve JINHA muhabiri Beritan Canözer'in duruşmasını takip etmek amacıyla gelen Gazeteci Can Dündar kısa bir konuşma yaptı. Dündar, “Dayanışma direnç veriyor, bu yüzden kıymetli buluyorum. O nedenle de Diyarbakır'da haber nöbetindeyim” dedi. Haber nöbetinin dünyaya açılması gerektiğine değinen Dündar, “Nöbetin dünyaya açılması yaşananları görünür kılma açısında önemli. Yabancı gazeteciler nöbete çağrılmalı ve onlarda dahil edilmelidir” dedi. Dündar, bu sorunun gazetecilik değil artık demokrasi sorunu haline geldiğini söyledi.

 

(Mahmut Oral)

HABERE YORUM KAT