1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Cami öğrencilerine hediyeler dağıtıldı
Cami öğrencilerine hediyeler dağıtıldı

Cami öğrencilerine hediyeler dağıtıldı

Genç Müsiad Diyarbakır başkanlığı tarafından Yaz Kur’an Kursuna giden öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

A+A-

Diyarbakır merkez Sur ilçesinde bulunan Fatih Paşa Camisinde düzenlenen Yaz Kur’an Kursu eğitimi son günü olmasından dolayı Genç MÜSİAD tarafından öğrencilere, Kur’an Kerim, okul seti, ayakkabı ve katılım belgesi verildi.


Programa Diyarbakır Sur ilçe Müftüsü Ramazan Tolan ve Genç MÜSİAD Diyarbakır Başkanı Mücahit Çimen’in katılımı ile öğrencilere hediyeleri dağıtıldı.


İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) bilgilendirmede bulunan GENÇ MÜSİAD Başkanı Çimen,  hediyeleri dağıtmalarındaki amaçlarının çocukları camiye gelmelerini teşvik etmek ve alıştırmak olduğunu belirti.


“Amacımız çocukları Camilere teşvik etmek”


Amaçlarının çocukları camilere teşvik etmek olduğunu ifade eden Çimen, “Çocukların devamlı camiye gelmeleri açısından dağıtacağımız hediyelerin teşvik olacağına inandığımız için böyle bir proje gerçekleştirme kararı aldık, Bu amaçla dağıttığımız hediyeler bir nebze de olsa amacına ulaşıyorsa manevi olarak bizim için çok anlamlı olur. Özellikle bu semti seçmemizdeki amaç buradaki çocukların maddi olarak sıkıntı içinde olduklarını fark ettik. Bu projede bize destek çıkan ilçe müftüsü Ramazan Bey’e ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra bu çalışmalarımızın devamı gelecektir.” Dedi


Sur İlçe Müftüsü Ramazan Tolan ise, yaz kurslarıyla alakalı bazı STK’larla diyaloglarının olduğunu ve Yaz Kur’an Kursları çalışmalarından dolayı kendilerini desteklediklerini belirtti. Tolan, “Bugünkü çalışmadaysa Genç MUSİAD Derneği bize destek oldu. Onların aracılığıyla öğrencilerimize hediyeler verdik, buda onları camiye gelmeleri açısından teşvik edeceğine inanıyoruz. Bu vesileyle Genç MUSİAD derneğine, yetkililerine ve onlarla beraber bu çalışmaya katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler