1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Camı kırılan aracın sahibi çıkmadı
Camı kırılan aracın sahibi çıkmadı

Camı kırılan aracın sahibi çıkmadı

Diyarbakır'da ön yan camı kırık aracın sahibine bir türlü ulaşılamayınca araç polis tarafından oto parka çekildi.

A+A-

Diyarbakır'da özel bir otomobilin ön yan camı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kırıldı. Yenişehir İlçesi Atatürk Stadı ve 5 Nisan İlköğretim Okulu arasında park halindeki aracın ön yan koltuk camının kırık olduğunu fark eden vatandaşlar, otomobilin camlarının hırsızlık amacıyla kırılmış olabileceği şüphesiyle polisi aradı.

ARAÇ SAHİBİNE BİR TÜRLÜ ULAŞILAMADI

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen Diyarbakır Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri, aracın içinden bir şey alınıp alınmadığı ve olay ile ilgili bilgisine başvurmak için araç sahibine ulaşmaya çalıştı. Çevrede araç sahibi soruldu ancak aracın kime ait olduğu bulunamayınca, polis bu kez plaka üzerinden ruhsat sahibine ve aradan ruhsat sahibinin telefonuna ulaşmaya çalıştı. Ancak ruhsatta da telefon numarası bulunmayan araç sahibi bir türlü bulunamayınca araç, polis tarafından olay yerine çağrılan çekici ile otoparka çekildi.

VATANDAŞLAR MOBESE OLMAYAN NOKTALARDA DEVRİYELERİN SIKLAŞTIRILMASINI İSTEDİ

Olay yerine gelen vatandaşlar araç camlarının kırmak suretiyle araç içinden hırsızlık olaylarının son dönemde arttığı yönünde sitemde bulundu. Vatandaşlar, yetkililerden özellikle MOBESE kameralarının bulunmadığı bölgelerdeki polis devriyelerinin sıklaştırılması talebinde bulundu.

HABERE YORUM KAT