1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Cam değil gaz bombası ile yaralandım'
'Cam değil gaz bombası ile yaralandım'

'Cam değil gaz bombası ile yaralandım'

Siirt'te polisin attığı gaz bombası ile yaralandığı ileri sürülen ve Diyarbakır'da özel bir hastanede ameliyat edilen S.Ç. taburcu edildi.

A+A-
Hastane raporunda kafa travması ve darp sonucu yaralandığı belirtilen S.Ç., emniyet yetkililerinin düşme sonucu yaralandığı iddialarının aksine, polisin attığı gaz bombası ile yaralandığını ileri sürdü.
 
Siirt'in Dumlupınar Mahallesi'nde 25 Ocak günü polisin attığı gaz bombasının kafasına isabet etmesi sonucu yaralandığı iddia edilen ve Diyarbakır'a getirilen 12 yaşındaki S.Ç., önceki gün yapılan ameliyatın ardından taburcu edildi. DİHA'da yer alan habere göre, hastane raporunda, kafa travması ve darp sonucu yaralandığı belirtilen S.Ç., olaya ilişkin Siirt Emniyet Müdürlüğü'nün; yere düşme sonucu kafasına isabet eden cam parçası ile yaralandığı açıklamasını yaralayarak, zırhlı bir polis aracından atılan gaz bombasıyla yaralandığını iddia etti.
 
'Arkadaşlarım korkudan doğruyu söyleyemedi'
 
Emniyetin yaptığı açıklamanın doğru olmadığını yineleyen S.Ç., düştüğü yerde cam olmadığını dile getirerek, “Polisler zırhlı araçtan gaz bombaları attı. Gaz bombasının bana isabet etmesi sonucu yere düştüm ve yanımıza gelen polisler arkadaşlarıma ne olduğunu sorunca arkadaşlarım da polis korkusundan dolayı cam ile yaralandığımı söyledi” dedi.  
 
Plakasız zırhlı araçların sürekli mahalle ve sokak aralarında gezindiğini dile getiren S.Ç., polisin hedef gözeterek, insanların üzerine gaz bombası attığını ileri sürdü. Polisin zırhlı araçlardan inmeden gözlem yaptığı küçük camlardan silahı çıkararak, gaz bombası attığını ileri süren S.Ç., bu saldırılardan en çok çocukların zarar gördüğünü savundu.

HABERE YORUM KAT