1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çalışanların maaş krizi
Çalışanların maaş krizi

Çalışanların maaş krizi

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları maaşlarını zamanında alamadıkları için zor zamanlar geçiriyorlar.

A+A-

GAZİ YAŞARGİL ARAŞTIRMA HASTANESİNDE MAAŞ KRİZİ          

Çalışanlar aldıkları para ile aile geçindirmek zorunda olduklarını belirterek: “Zamanında ödenmeyen maaşlar yüzünden esnaftan ve ev sahiplerinden ağır hakaretler işitiyoruz” diyerek gururlarının rencide edildiğini yetkililerin bilmesini istediler.

Daha önce adı Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi olan ve sonradan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine çevrilen hastanenin çalışanları kan ağlıyor.
“Çocuklarımıza bir süt alacak para cebimizde yok, Ayın 5'inde almamız gereken hakkımızı birkaç hafta sonra alabiliyoruz” diyerek serzenişte bulunan taşeron işçileri, yetkililerin olayı çözmelerini istiyorlar. 

Asgari ücretle çalışan otomasyon, temizlik.ve güvenlik personelleri her zaman maaşlarını geç aldıklarından şikayet ederek: “Maaşlarımız sürekli olarak geç yatırılıyor. Sesimizi kime duyuralım bilmiyoruz. Bakalın, kasabın, manavın ağır hakaretlerine maruz kalıyoruz. Borçlarımızdan dolayı evimize gidemez olduk. Ev sahibi gelip kapımızda bekliyor, Allah için sesimizi duyacak kimse yok mu? Bu nasıl bir anlayıştır ki, bu nasıl hizmettir ki anlam veremiyoruz. Aldığımız para da para olsa, maalesef perişanız. Siyasiler seçimden seçime geliyorlar bizi dinliyorlar ondan sonra beş yıldan beş yıla gelip bizi ziyaret ediyorlar. Biz Allah'a havale ediyoruz. Bizi böyle mağdur ediyorlar. Ailemizle her gün kavgalıyız. Nasıl geçim sağladığımızı biliyorlar mı, umurlarında değil. Bizleri köle gibi çalıştırıyorlar ama iş hakka gelince  hakkımızı zamanında vermiyorlar.” Diyerek yetkililerinden çözüm istediler.

HABERE YORUM KAT