1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu sonrası işyerlerinde işveren ve çalışanlara yönelik eğitim faaliyetleri hız kazandı. Bu çerçevede Karakoç Group'un çalışan personellerine temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verildi.

A+A-

Çağdaş İş Sağlığı ve Güvenliği Şirketi tarafından, Karakoç Group firması işveren ve çalışanlarına yetkililerinin talebi üzerine bir takım iş sağlığı ve güvenliği konusunda uygulamalı eğitimler verildi.

Karakoç Group'un Asur, Elit ve Golden line yapı inşaatlarında ve prekast yapı elemanları fabrikasında bulunan birimlerde çalışan personellerine, mobil sağlık tarama aracı ile sağlık hizmetleri gerçekleştirildi. Çağdaş iş sağlığı ve güvenliği firması tarafından Karakoç Group çalışanlarına akciğer grafiği, kulak işitme testi, solunum fonksiyon testi, tüm kan tahlilleri, ortam ölçüm cihazları ile ortam ölçümleri hizmetleri yapıldı.

Toplantılar yapıldı

İş güvenliği uzmanları tarafından Karakoç Group çalışanlarına yönelik yapılan eğitim semineri ve toplantılarda iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yasal yükümlülükler, işçilerin iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, elektrik işlerinde güvenlik tedbirleri eğitimi, kapalı alanlarda güvenli çalışma ve kurtarma eğitimi, kişisel koruyucu malzeme seçimi ve kullanımı eğitimi,elle kaldırma taşıma işleri eğitimi, ergonomi eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, iş mevzuatı ile ilgili yasa, tüzük ve yönetmelikler, işyerlerinde yapılması gereken risk analizleri, iş güvenliği, iş kazaları, iş mevzuatı, çalışma yaşamı ile ilgili güncel haberler gibi konular ilgili bilgiler de verildi.

Çalışmadan memnun kaldılar

Yapılan toplantılarda Sağlık taramasında firma çalışanlarının mobil sağlık tarama aracı ile bu hizmeti ilk kez aldıklarını, böylesi bir hizmetin yorucu olmadığından dolayı da memnun olduklarını dile getirdi. Karakoç Group yönetim kurulu adına konuşan Hacı Ekrem Karakoç, İşyerlerinde risk analizleri ve acil durum eylem planlarının yapıldığını belirterek, iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT