1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Çakma Diyarbakırspor'u bu kent benimsemez
Çakma Diyarbakırspor'u bu kent benimsemez

Çakma Diyarbakırspor'u bu kent benimsemez

DİYARBAKIR- Spor Toto 3.Lig 3.Grup'tan 2.Lig'e doğrudan çıkma şansını kaçıran ve bu umudunu Play-Off'a taşıyan Diyarbakırspor A.Ş. Başkanı Feyzi İlhanlı, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Tek hayalinin Diyarbakırspor'u Süper Lig'de görmek olduğunu belirten İlhanlı, bazı takımların isim değiştirmek istemelerine de atıfta bulunarak,”Bu kesimlerin yok olmasını istediği Diyarbakırspor markasına biz sahip çıkarak yeniden değerli kıldık. Bu iş kıymete bindi ancak aslının olduğu yerde bu halk çakmaları kabul etmez” dedi.

Hem iç saha hem de deplasman maçlarına binlerce taraftarın akın etmesinin aslında Diyarbakır'ın neyi istediğinin göstergesi olduğunu belirten İlhanlı, 4 yıl içinde Süper Lig'den amatöre düşerek kapanan Diyarbakırspor'a sahip çıkarak isim değişikliğiyle 46 yıllık efsanenin adeta küllerinden yeniden doğmasını sağladıklarını söyledi.

İlhanlı, ”Bu sezon sahamızda ortalama 10 bin taraftarla maç oynadık. Deplasmanda kimi zaman 5 bin taraftarımız oldu. Diyarbakır halkı neyi istediğini ortaya koydu. Taraftar tarafını da ortaya koymuştur” diye konuştu.

Çakma Diyarbakırspor'a, Diyarbekirspor'a felan ihtiyaç olmadığını belirten İlhanlı, Diyarbakırspor'un amatöre kadar düşerek kapandığını söyledi.

İlhanlı, “Diyarbakır için bir şans olan TFF Asbaşkanı değerli hemşerimiz Edip Eren'in de katkısıyla Diyarbakırspor'un son yönetimi ile bir araya gelerek taraftarların isteği olan Diyarbakırspor markasını yaşattık.

Herkes istediği isimle kulüp kurabilir ya da isim değiştirebilir. Ama marka sadece bir tanedir. O marka da Diyarbakır için Diyarbakırspor'dur.

Hani çarşı pazarda markaların sahteleri çok olur ama aslında marka bir tanedir.

Birileri kendi dünyalarında hayal kurma peşinde olsa da halk prim vermez. Şu an için fikstürde Yeni Diyarbakırspor geçiyor ancak sezon sonunda isim Diyarbakırspor olacaktır.

Gerekli tüm yasal işlemleri tamamlamış durumdayız. Diyarbakırspor kapanmak üzereyken ve markası yerlerde sürünürken bu sevdalılar neredeydi? Neden bu değerli ismi yaşatma taraftarı olmadılar?

Bizim bu ismi yaşatmamızı ve taraftarın bu yöne doğru akın etmesi mi akıllarını başlarına getirdi? Ama geç kaldılar. Diyarbakırspor'un çakma isimlere ihtiyacı yok. Bu kulübün sahibi halktır.

Anonim şirket kurmamızın tek nedeni bu kulübe kalıcı gelir kaynakları aktarmaktır. Tüm kulüpler artık böyle yapıyor. Nitekim bu yıl sponsor da aldık bu yolla.

Şampiyonluğu kılpayı kaçırdık. Fakat Diyarbakırspor'un bu kadar yıkım ve badireden sonra toparlanarak Play-Off'a kalması da önemlidir. İnşallah Play-Off'tan da olsa 2.Lig'e çıkacağız. Benim buna dair hiçbir endişem yok.

Bunu başaracak gücümüz var. Şampiyonluk için 500 bin TL prim belirledik. Duruma göre bu rakamı artırabiliriz. Futbolcuların maddi konularda hiçbir endişesi olmasın, zaten böyle bir durum da yok.

Bugüne kadar Edip Eren dışında kimseden destek alamadan bu işi yürüttük. Bu kadar parayı ödeyen şampiyonluk için daha fazlasını öder.

Bunu bir lütuf olarak demiyorum. Bu halka borcumuz var ve ödüyoruz. 2. Lig'e çıktıktan sonra gerek yönetim bazında gerek maddi konularda ve gerekse tesisleşme konusunda çok önemli hamleler yapacağız.

Diyarbakırspor, isteyen herkesin hesap sorabileceği ve aynı zamanda herkese hesap veren şeffaf bir kulüp olacak” diye konuştu.

“TEK HAYALİM DİYARBAKIRSPOR'U SÜPER LİG'DE GÖRMEK”

Tek hayalinin Diyarbakırspor'un yeniden Süper Lig'e çıkması olduğunu ifade eden İlhanlı, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Benim tek bir hayalim var. Bu da her sene bir lig çıkarak Diyarbakırspor'u kısa zamanda hak ettiği Süper Lig'de görmektir. Sağlık sorunlarımdan dolayı ligin ikinci yarısındaki bazı maçlara gelemedim.

Bunun başka bir nedeni yok. Ama Play-Off aşamasına her açıdan takımımızın yanında olacağız. Tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.

Maçlarda harika bir ambians ve görsel şovlar yapıyorlar. Bunun öncülüğünü yapan Azrailler Grubu ve tribün liderleri Türkiye'nin bu alanda en iyileri olmaya aday. Play-Off maçları öncesinde kenetlenme çağrısı yapıyorum. Hep beraber bu takıma destek olalım”.

(HA-AKK-S)

HABERE YORUM KAT